Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

17 Aralık'ın Hakim ve Savcısı Hakkında İddianame

Anasayfa > Gündem

Savcı Muammer Akkaş

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, savcı Muammer Akkaş hakkında ''görevi kötüye kullanma'', hakim Süleyman Karaçöl hakkında ise ''görevi ihmal''den iddianame hazırladı.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), 17 ve 25 Aralık soruşturmalarında görev alan Savcılar Muammer Akkaş ve hakim Süleyman Karaçöl  ve Celal Karahakkında yargılama izni vermesinin ardından, 3 isim hakkındaki dosyayı iddianame hazırlanması için Bakırköy Başsavcılığı'na gönderdi.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Savcı Muammer Akkaş hakkında ‘görevi kötüye kullanma’, Hakim Süleyman Karaçöl hakkında  ‘görevi ihmal’ suçlarından iddianame hazırlandı.

YARGILAMA İZNİ VERİLMİŞTİ 

HSYK 2. Dairesi, 17-25 Aralık soruşturmalarını yürüten savcılar Celal Kara ve Muammer Akkaş ile 25 Aralık şüphelilerinin mal varlıklarına tedbir kararı koyan hakim Süleyman Karaçöl hakkında hem açığa alma kararı hem de yargılama izni vermişti.

AA ve HaberTürk

Kaynak: http://www.haberturk.com/gundem/haber...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?