16 Değişik Oyun Tiyatroseverlerin Karşısında

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

16 Değişik Oyun Tiyatroseverlerin Karşısında

16 Değişik Oyun Tiyatroseverlerin Karşısında

Devlet Tiyatroları bu hafta 16 değişik oyun, 47 temsille tiyatroseverlerin karşısına çıkacak.

Ankara Devlet Opera ve Balesi'nin "Atatürk'ü Anıyoruz" konseri ücretsiz izlenebilecek.

Bu hafta başkenttlilerin katılabileceği bazı sanat etkinlikleri şöyle:

Tiyatro

Akün Sahnesi:

İskender Altın'ın yönettiği "33 Varyasyon", Moises Kaufman'ın kaleminden, Ekin Tunçay Turan'ın çevirisiyle hafta boyunca sahnelenecek. Oyunda, Erdal Küçükkömürcü, İpek Çeken, Meltem Baytok, Mehmet Akay, Ulaş Ersoy, Eda Aydınlı, Tunç Yıldırım rol alıyor.

Altındağ Tiyatrosu:

Büyük Tiyatro:

"Kerbela" 9 ve 11 Kasım'da seyredilebilecek. Ali Berktay'ın yazdığı, Ayşe Emel Mesci'nin yönettiği oyun, kalabalık oyuncu kadrosuyla dikkati çekiyor.

Orhan Asena'nın yazdığı, Serhat Nalbantoğlu'nun yönettiği "Hürrem Sultan" 13 Kasım'da seyirciyle buluşacak.

Cüneyt Gökçer Sahnesi:

"Bir Delinin Hatıra Defteri", 8-9-10 Kasım'da görülebilir. Coşkun Tunçtan'ın Türkçeleştirdiği eserin yönetmenliğini Cem Emüler üstleniyor. Erdal Beşikçioğlu'nun rol aldığı tek kişilik oyunun dekor ve giysi tasarımı ise Sertel Çetiner imzasını taşıyor.

Küçük Tiyatro:

"Yağmur Durduğunda", 8-9-10 ve 11 Kasım'da izlenebilecek. Andrew Bovell'in yazdığı, Ezgi Yentürk'ün çevirdiği, Hakan Çimenser'in yönettiği oyun, geçmişten kaçmanın imkansızlığını işliyor.

Barış Eren'in yazıp yönettiği "Soğuk

Oda Tiyatrosu:

Pedro Bloch'un yazdığı, Yurdaer Okur yönettiği "Euridice'nin Elleri" 8-9-10 Kasım'da sahne alacak. Uğur Çavuşoğlu'nun rol aldığı oyun, aynı çatı altında yaşamalarına rağmen birbirlerini tanıyamayan insanların bencillikleri, zaafları ve anlayışsızlıklarının, evlilikleri nasıl iflasa sürüklediğinin anlatılıyor.

Nazlı Nihal Şenol'un yazdığı, Maral Üner'in yönettiği oyunda Mehmet Ege ve Işıl Poyraz rol alıyor.

Stüdyo Sahne:

İrfan Şahinbaş Sahnesi:

Brecht'in yazdığı, Ayşe Emel Mesci'nin yönettiği, "Cesaret Ana ve Çocukları", 8-10 ve 14 Kasım'da temsil verecek.

Şinasi Sahnesi:

Martın Mcdonagh'ın yazdığı, Yusuf Eradam'ın çevirdiği, ilham Yazar'ın yönettiği "Yastık Adam" ise hafta boyunca seyredilebilecek. Tolga Tekin, Mesut Turan, Murat Çidamlı, Buğra Koçtepe rol alıyor.

Opera

Opera Sahnesi: "AtatürkAtatürk'ün sevdiği eserlerle seyirciyle buluşacak. Ücretsiz izlenebilecek konserde Ankara Devlet Opera ve Balesi Orkestrası ve solistleri sahne alacak.

"Töre" 10 Kasım'da sezonun izlenebilecek. Turgut Özakman'ın yazdığı dans tiyatrosu, iki aile arasında yıllarca süren kan davasını ve gelişen olayları anlatıyor.

Leyla Gencer Sahnesi:

Operet Sahnesi:

"Suna Kan - Tayfun Bozok Konseri" 11 Kasım'da gerçekleşecek. "Alessandro Cedrone"nin şefliğinde Sebastian Bach, Peter Schubert'in eserleri seslendirileceği konserde, Suna Kan ve Tayfun Bozok solist olarak yer alacak.

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası

Atatürk'ü Anma Konseri" ile sanatseverlerle buluşacak. CSO Konser Salonu'nda gerçekleşecek konserin şefliğini Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Rengim Gökmen yapacak.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AltınAnkaraKonserTiyatroTöreoyun
Görüş Bildir