1500 Ton LPG Yüklü Tanker Olayında İşler İyice Karıştı

 > -

1500 Ton LPG Yüklü Tanker Olayında İşler İyice Karıştı

1500 Ton LPG Yüklü Tanker Olayında İşler İyice Karıştı

Bin 500 ton LPG yüklü gemi, eski sahiplerinin anlaşmazlığı ve yanlış beyanları sonrası İzmit Körfezi’nde Tüpraş’a yakın bir noktada demirledi. 6 yıldan bu yana aynı noktada bulunan gemi çürüdü; gaz sızıntısı başladı. Geminin hemen yakınında Tüpraş'ın yanı sıra çok sayıda tesis bulunuyor. İcra yolu ile satılan gemi bir başka kişiye teslim edilince işler iyice içinden çıkılmaz hale geldi.

ESKİ sahipleri arasındaki anlaşmazlığın yanı sıra yalan beyanlarda bulunulması nedeniyle 6 yıl önce el konularak İzmit Körfezi’nde Tüpraş’a yakın noktada demirledikten sonra terkedilen yaklaşık 1500 ton LPG yüklü tankerle ilgili sorun çözülemedi.

Geçen yılın ortasında icra yoluyla satılan geminin sahipleri gazı boşaltacak antrepo ararken başka bir mahkeme kararıyla gemi başkasına teslim edilince olay içinden çıkılmaz hale geldi.

Daha önce birkaç kez fırtınalı havada demir tarayan ve Tüpraş’a doğru sürüklenen, makine, kumanda ve elektronik sistemleri ile tank ve vanaları paslanıp çürüyen gemiyi geçen yıl mahkeme kararıyla satın alan ortaklardan Aydın Yüksel, Gümrük Müdürlüğü’nce geminin 1 ay süreyle başkalarına teslim edildiğini, bu sırada gemideki LPG’nin büyük bölümünün başka gemilere aktarılmış olabileceğini savunarak savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AkaryakıtAydınTüpraşolay
Görüş Bildir