150 Yıllık Rüyaya Sadece 18 Ay Kaldı

-

Marmaray'ın Hizmete Açılış Tarihi

Marmaray'ın Hizmete Açılış Tarihi

Deneme sürüşünü bu ayın içerisinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yapacağı Marmaray Projesi'nin resmi açılış tarihi 29 Ekim 2013.
Binali Yıldırım, Marmaray Projesi'nin devam ettiğini, 2013'ün sonunda tamamlamayı hedeflediklerini, şu anda ray döşeme işlemlerinin sürdüğünü belirtti. Marmaray Projesi'nin deneme sürüşünü mart ayında Başbakan yapacak. Projenin resmi açılışı ise 29 ekim 2013'te yapılacak.

Haberin Tamamı İçin:

150 Yıllık Rüyaya Sadece 18 Ay Kaldı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, "150 yıl gerçekleşmesini beklediğimiz rüyamızın hayata geçmesi için önümüzde sadece 18 ay kaldı. Cumhuriyetimizin 90. yılında 29 Ekim 2013'te çifte Bayram yapacağız. Cumhuriyetimizin kuruluş yıl dönümünde büyük rüyamız Marmaray'ın da açılışını yapacağız" dedi.
Yıldırım, yaptığı açıklamada, Marmaray Projesi'nin 150 yıldır gerçekleşmesinin beklendiğini söyledi.
"Marmaray'a olan sevdamız, 1860 yılında Sultan Abdülmecit'in mühendis Preault'ya, proje hazırlatmasıyla başlamıştı" diyen Yıldırım, Mühendis Preault'ın, Sarayburnu ile Üsküdar arasında, ayaklar üstünde tasarladığı batık tünelin, arabalar için değil Yayalar için olacağını, ancak o günün teknolojisiyle bu tünelin gerçekleşmesinin mümkün olmadığını anlattı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanBinali YıldırımRecep Tayyip ErdoğanÜsküdar
Görüş Bildir