Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

etiket 14'ünde Evlendirilen ve 15’inde Hamile Kalan Çocuk, Doğumdan Sonra Can Verdi...

Anasayfa > Gündem

Bitlis’in Mutki ilçesine bağlı Özel köyünde 14 yaşında bir akrabasıyla imam nikâhıyla evlendirilen Derya B., 15 yaşında hamile kaldı. Doğum gerçekleştikten bir hafta sonra şiddetli baş ağrısı şikâyetiyle ile hastaneye kaldırılan çocuk beyin kanamasından hayatını kaybetti... 

Derya B.'nin iki gün yoğun bakımda kaldığı ancak kurtarılamadığı belirtiliyor.

Bulut Kutlu'nun haberine göre çocuğun erken yaşta doğum yapmasından dolayı beyin kanaması geçirdiği öne sürülüyor. 

Konuya ilişkin açıklama yapan Kadın Doğum Uzmanı Prof. Dr. Aydan Biri, hastanın dosyasıyla ilgili bilgiye sahip olmadığını vurgulamakla birlikte 'Organları tam olarak gelişmemiş, gelişimini tamamlayamamış çocukların gebelikleri daha çok ölümle sonuçlanır” diyor.

Öte yandan olayla ilgili de soruşturma başlatıldı.

Son 6 yılda evlenmek zorunda bırakılan kız çocuğu sayısı 'tespit edilebilen resmi' rakamlara göre 232 bin.

Son 6 yılda 142 bin çocuk anne oldu.

Son 6 yılda 142 bin çocuk anne oldu.

TÜİK’in açıkladığı ‘doğum yapan çocuk anne’ verilerine göre 2015 yılında 244 kız çocuğu anne oldu. Üstelik bu rakam, 15 yaşından küçük kız çocuklarını kapsıyor. Bu yaş aralığında son 6 yılda anne olanların sayısı 2833. 15-17 yaş aralığındaki kız çocuklarını da eklersek son 6 yılda 142 bin 298 çocuk anne oldu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2250
863
521
110
19
19
18
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?