12. !F İstanbul'un Programı Açıklandı

-

12. !F İstanbul'un Programı Açıklandı

12. !F İstanbul'un Programı Açıklandı

12. !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali'nin bu yılki programı açıklandı.

Konuyla ilgili yazılı açıklamaya göre, 12. !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali, 14 Şubat'ta İstanbul'dan yola çıkacak, 'ta Ankara ve İzmir'e uğrayacak.

Sundance'ten Berlin'e, Cannes'dan Toronto'ya, festivallerden ödüllerle dönen filmler Türkiye'de "ilk kez", !f İstanbul'da gösterilecek.

Programın "en taze ödüllü" filmi, Sundance'te belgesel dalında "Büyük Jüri Ödülü"nü kazanan "Blood Brother/Kan Kardeşim" olacak.

Ben Lewin'in Sundance'ta seyirci ve jüri özel ödüllerini alan, "Oscar"da Helen Hunt'a yardımcı kadın oyunculuğu adaylığı getiren "The Sessions/Aşk Seansları" ile "Oscar"da "Yabancı Dilde En İyi Film" dalının en güçlü adaylarından "War Witch/Savaş Cadısı" da festival programında yer alacak.

!f İstanbul'un programındaki ödüllü filmlerden bazıları şöyle:

"The Act of Killing/Öldürme Eylemi, Tabu, Neighbouring Sounds/Komşu Sesler, Holy Motors/Kutsal Motorlar, Rust and Bone/Pas ve Kemik, Laurence Anyways, The Land Of Hope/Umut Diyarı, Reality/Gerçeklik, Seven Psychopaths/7 Psikopat, Vanishing Waves/Kaybolan Dalgalar, Berberian Sound Studio/Berberian Ses Stüdyosu."

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraFestivalİstanbulİzmirSavaşaşk
Görüş Bildir