Kadına Yönelik Şiddete Karşı 11 Etkileyici Çalışma

 > -

11 Çok Etkileyici ve Yaratıcı "Kadına Karşı Şiddet" Bilinçlendirme Reklamı

Aile içi şiddet sadece ülkemizin değil, tüm dünyanın en büyük sorunlarından biri. Tüm ülkeler bu konuda bilinçlendirme çalışmaları yapıyor. İşte bunlardan en etkileyicileri ve en yaratıcıları

Bu afiş Lübnan'dan. "Şiddet Sadece Fiziksel Değildir" sloganı öne çıkmış. Afişteki kadınların yüzlerindeki yaralar "Kahpe" ve "Kaltak" kelimelerinin ses dalgaları şeklinde verilmiş.

Bu afiş de Birleşik Arap Emirlikleri'nden. Röntgen filmindeki yüzüğün yanında - "Bunu bana evlenirken verdi", bileziğin yanında "Bunu bana yıldönümümüzde verdi" yazarken, parmaktaki ve koldaki kırığın yanında "Bunu hiç sebep yokken verdi" yazıyor.

Fransa.. "Aile içi şiddet hala moda"

Bu video da Almanya'dan. Kadınların şiddet gördükten sonra söylediği "merdivenden düştüm" yalanını böyle filmleştirmişler. "Her gün binlerce kadın merdivenden düştüğünü söylüyor, onlara inanıyor musunuz?"

Singapur.. "Eğer bir kere olursa, yine olur"

Fransa - Sessiz Kalmak, Suça Ortak Olmaktır

İngiltere.. Eşinizin Ellerinde Acı Çekmeyin - Don't Suffer At The Hands Of a Partner"

İngiltere - Keira Knightley'in rol aldığı şiddet içeren ve şiddete dikkat çeken bir video

Bu yaratıcı ilan panosu da Almanya'dan. Herşey, kimse bakmazken olur yazan reklam panosuna yerleştirilen kamera sistemi, otobüs durağındaki yolcunun panoya bakıp bakmadığını anlıyor. Bakarken birbirine sarılan iki eş, bakmazken şiddet uygulayan kocanın olduğu sahneye dönüşüyor.

Bu etkileyici çalışma da Sırbistan'dan. Her gün 1 fotoğraf konseptinden yola çıkan çalışmada, sonda yazan yazı: "Bana Yardım Edin, Yarını Bekleyebilecek miyim, bilmiyorum"

Bu etkileyici video da Amerika'dan

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yori

ççok güzel çalışmalar keşke hiç gerek kalmasa bunlara

selen.dilek.549

şu almanyadaki durak olayından çok etkilendim gerçekten doğruyu anlatmış ve annem gibi birçok kadının yaşadıklarını gün yüzüne çıkarmış

Başlıklar

AlmanyaBirleşik Arap EmirlikleriFransaİngiltereLübnan
Görüş Bildir