100. Yardım Tırı Yola Çıktı

-

100. Yardım Tırı Yola Çıktı

100. Yardım Tırı Yola Çıktı

''Kış geldi... Suriye İçin Bir Ekmek, Bir Battaniye'' kampayası kapsamında 100. yardım tırı Suriye'ye uğurlandı.

KİLİS

Kimse Yok Mu Derneği'nin, ''Kış Geldi...Suriye İçin Bir Ekmek, Bir Battaniye'' kampanyası kapsamında yola çıkardığı 100. yardım tırı, bir grup sanatçı ve ünlünün katılımıyla Suriye'ye uğurladı.

Derneğin Başkan Yardımcısı Celal Türkoğlu, kampanya çerçevesinde yardım tırının uğurlanması dolayısıyla düzenlenen törende, Suriyeliler için Anadolu'dan ciddi yardımlar geldiğini söyledi. Yardımları güvenli bir biçimde Suriye'ye ulaştırmayı amaçladıklarını aktaran Türkoğlu, şöyle devam etti:

''Şu ana kadar bütün şubelerimizin gayretleriyle önemli yardımlar geldi. Biz bunlara yetişmeye çalışıyoruz. 100. tırda 15 ton un, 10 ton makarna bulunuyor. Bunlar Kızılay'ın oluşturmuş olduğu bir mekanizmayla sınırın öbür tarafındaki Suriye'ye teslim ediliyor.''

Sanatçı Açelya Akkoyun ise yaşanan dramı gördükçe duygulandığını dile getirerek, ''Sevdiğinizin fotoğrafına bakmakla dokunmak arasında fark var. Bu da aynı şey. Buradaki dramı görüyorsun, üzülüyorsun tabii. Ama dokunmak başka bir şey. Bugün dokunduk, ağladık, sarıldık, kokladık'' diye konuştu.

Müge Oruçkaptan da Kilis'teki Suriyeli bebek ve çocukların kendilerini çok etkilediğini söyledi.

Konuşmaların ardından 100. yardım tırı, sanatçılar Nuray Hafiftaş, Murat Ünalmış, Nadide Sultan, Müjgan Gönül, Aslıhan Erkişi, Açelya Akkoyun, Müge Oruçkaptan ve diğer yetkililerin katılımıyla Suriye'ye uğurlandı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

KilisMakarnaSuriyeTürk Kızılayı
Görüş Bildir