Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

100 ve Üzeri IQ'luların İzlemekten Keyif Alacakları Kafa Yakan 10 Film

Anasayfa > Blog

Romantik komedi, aksiyon, ağlatmalı dram filmleri izleyenler dışında; filmi izlerken karakterlerle birlikte bulmaca çözer gibi gizemi çözmeye çalışanlardansınız bu filmler tam size göre. Sayılar, şifreler, semboller, gizemler çözülmeyi bekler...

Zihniyle barışık olanların, IQ'su 100'ün üzerinde olanların tek seferde anlayabileceği türden filmler!

Not: Sıralama IMDb puanına göre yapılmıştır.

10. 23 Numara / The Number 23 (2007)

10. 23 Numara / The Number 23 (2007)

IMDb: 6.4

Jim Carrey'nin komedi dışında da iyi roller kesebileceğini kanıtladığı bir film. 23 sayısını saplantı haline getiren bir karakterin psikolojik süreci, bu gizemin içine saplanarak ilerliyor.

9. Da Vinci Şifresi / The Da Vinci Code (2006)

9. Da Vinci Şifresi / The Da Vinci Code (2006)
www.film-izlehd.com

IMDB: 6.6

Dan Brown'ın çoksatan romanından uyarlanan filmi Akıl Oyunları filmine imza atan Ron Howard yönetmişti. Simgebilim profesörü Robert Langdon'ın şifreler içindeki dansının filme nasıl aktarıldığını görmek isteyenler izlemeli.

8. Düşman / Enemy (2013)

8. Düşman / Enemy (2013)

IMDb: 6.9

Denis Villeneuve filmlerinde görmeye alıştığımız miktarda gizem ve gerilim bir arada. Filmde neler olduğunu çözmek için belki de bir defa izlemek yeterli olmayacaktır.

7. Şeytan Üçgeni / Triangle (2009)

7. Şeytan Üçgeni / Triangle (2009)
onedio.com

IMDb: 6.9

Film, okyanusta yatla gezi yaparken olumsuz hava koşulları nedeniyle gizemli bir gemiye binmek zorunda kalan bir grup insanın öyküsünü anlatıyor. Bu öykü gerçeküstü bir hal alarak izleyiciye neyin ne olduğu üzerin bol bol düşünmesini sağlıyor.

6. Sınav / Exam (2009)

6. Sınav / Exam (2009)
onedio.com

IMDb: 6.9

Gizemli ve güçlü bir şirket kaliteli bir eleman arar ve en iyisini işe almak için mükemmel bir sınav hazırlar. Katılımcılar bir odaya sokulur ve kendilerine bir kağıt ve kalem verilir. Yönetici, sınav katılımcılarına kuralları anlattıktan sonra tek bir soru olduğunu ve doğru cevabı verenin işe kabul edileceğini söyleyip dışarı çıkar. Ama sorun şudur ki ortada cevap verilecek bir soru yoktur. Asıl soru budur belki de! Filmi izlerken adeta karakterlerle birlikte siz de bir sınava tabi tutuluyorsunuz.

5. Gitme / Stay (2005)

5. Gitme / Stay (2005)
tobehip.ru

IMDb: 6.9

21 yaşında bir genç intihar etmek istiyordur. İntiharın ardında ise gerçek ötesi bir gizem saklıdır. Finale kadar çözmesi zor bir gizem arayanlar için ideal bir seyirlik olacaktır.

4. Kader Ajanları / The Adjustment Bureau (2011)

4. Kader Ajanları / The Adjustment Bureau (2011)
fanart.tv

IMDb: 7.1

Bilimkurgu yazarı Philip K. Dick’in kısa öyküsünden uyarlanan filmde iki karakterin bir araya gelmemesi için uğraşan özel güçlere sahip adamlar kaderi kontrol edebiliyorlar. Bir araya gelmelerini umduğumuz karakterler kaderden kaçmanın bir yolunu bulabilecekler midir?

3. Metot / El método (2005)

3. Metot / El método (2005)
onedio.com

IMDb: 7.3

İş başvurusu için bir sürü testten geçen elemanların mücadelesi olayı çok farklı boyutlara götürüyor.

Aynı isimli tiyatro oyunu ülkemizde 'Semaver Kumpanya' tarafından oynanıyor. Yani canlı izleme fırsatınız da var. Kaçırmayın!

2. Küp / Cube (1997)

2. Küp / Cube (1997)
s019.radikal.ru

IMDb: 7.3

Farklı sosyal gruplardan toplanıp bir küpün içerisine yerleştirilen insanların oraya nasıl geldikleri konusunda fikirleri yoktur. Oradan çıkabilmek için aklını kullanmalarını gerekecektir, yanlış bir tercihleri ölümlerine sebep olacaktır.

1. Kimlik / Identity (2003)

1. Kimlik / Identity (2003)

IMDb: 7.3

Issız bir motelde bir araya gelen birbirine yabancı ve sırlarla dolu on kişi teker teker ölmeye başlar. Bu ölümleri durdurmanın tek yolu, kendilerini bir araya getiren sırrı çözmek zorunda olmalarıdır. Çözülmesi gereken sırrı karakterlerle birlikte siz de çözmeye çalışırken sonuç epey şaşırtabilir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
1
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?