Apple'ın Akıllı Saati İçin 100 Kişilik Bir Ekip Çalışıyor

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

100 Kişi Onu Kullanıyor

Apple'ın 100 kişilik ekibi akıllı saat iWatch üzerinde çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Bloomberg'ün haberine göre Apple'da seçilmiş 100 kişilik bir ekip, test aşamasını dahi geride bırakan ve muhtemelen iWatch ismini taşıyacak olan akıllı saatler üzerinde çalışıyor.

Her ne kadar halihazırda bulunan saat ebatlarındaki iPod nano'lar kullanıcılara yabancı gelmese de iWatch iPod nano'nun çok daha gelişmiş bir sürümü olacak. Apple'ın üstünde özenle durduğu bu saatler özellikle Google'ın akıllı gözlüğüyle alevlendirdiği giyilebilir teknoloji pazarında önemli bir silahı olacak.

iWATCH NASIL OLACAK Gelişmiş özellikleri olduğu için standart bir saate göre güç sorunu yaşayacağından saatin kablosuz şarj imkanı da bulunacak. Böylece kullanıcılar telefonlarının aksine saatlerini sık sık kollarından çıkarıp şarj etmek durumunda kalmayacak.

Bunun dışında akıllı saatiniz bedeninizi de yakından inceleyecek. Örneğin yürüme hızınızı, kat ettiğiniz mesafeti, yaktığınız kaloriyi ve tansiyonunuzu size an ve an bildirebilecek.

Haberin Tamamı İçin:

Apple'ın Akıllı Saati İçin 100 Kişilik Bir Ekip Çalışıyor

Son günlerde iyiden iyiye artan Apple’ın akıllı saat çıkaracağı söylentisi yeni bir haber ile pekişti. Bloomberg‘in haberine göre teknoloji devinin bünyesinde 100 kişilik bir ekip akıllı saati geliştirmek için mesai harcıyor.

iWatch ismiyle piyasaya sürüleceği tahmin edilen akıllı saat için mühendis, pazarlamacı, tasarımcı ve yazılımcılardan oluşan 100 kişilik bir ekip çalışıyor. Ekibin büyüklüğü cihazın test aşamasını geçtiğine işaret ederken lansman tarihi ile ilgili henüz bir bilgiye ulaşılmış değil.

Geçtiğimiz yıl içerisinde toplanan ekibin içerisinde Achim Pantfoerder ve James Foster gibi iki mühendis de yer alıyor. Foster Apple bünyesine dahil olmadan önce yarı iletken teknolojiler üzerinde çalışıyordu.

Şu zamana kadar ortaya çıkan bilgiler arasında Apple’ın akıllı saatinde curved glass teknolojisi kullanılacağı, iOS işletim sistemi ile çalışacağı ve Siri ile zenginleştirileceği yer alıyor. Kablosuz şarj edilecek iWatch’da Apple’ın ilk defa NFC teknolojisine yer vereceği de konuşuluyor. Bunun yanında diğer akıllı saatlerde olduğu gibi spor uygulamalarının da cihaza dahil edileceği biliniyor.

Geçtiğimiz hafta içerisinde New York Times, Apple’ın akıllı saat çalışmalarını doğrulamış, cihaza ait bazı özellikleri okuyucuları ile paylaşmıştı.

Teknoloji firmaları yanında küçük girişimcilerin ve saat üreticilerinin de dikkatini çeken akıllı saat sektörü, Apple’ın ürünü ile birlikte cazipliğini artırarak gerçek bir pazara dönüşecek. Diğer avantajların yanında Apple tasarım ile de kullanıcıları etkilemeyi başararak muhtemelen bir gecede bu pazarın en önemli oyuncusu haline gelecek.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AppleDeepMindiOS
Görüş Bildir