10 Yıldır Devam Eden N.Ç Davası Yine Ertelendi

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

10 Yıldır Devam Eden N.Ç Davası Yine Ertelendi

10 Yıldır Devam Eden N.Ç Davası Yine Ertelendi

Kamuoyunda, 'utanç davası' olarak bilinen ve 10 yıldır devam eden N.Ç. davası, bir kez daha ertelendi. Mardin Birinci Ağar Ceza Mahkemesi'nde bugün görülmesi beklenen davanın eksikliklerin giderilmesi ve esas hakkındaki mütalaanın açıklanması için duruşma 9 Kasım 2012 tarihine ertelendi.

Mardin'in Mazıdağı ilçesinde N.Ç. adlı kızın 2002 yılında 13 yaşındayken 24 kişinin tecavüzüne uğraması nedeniyle açılan ve 10 yılda yerel mahkemenin verdiği kararın Yargıtay tarafından kısmi olarak bozulması nedeniyle, Mardin 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülen davanın 5. duruşması yapıldı.

Mardin 1'inci Ağır Ceza mahkemesinde görülen dava duruşmasında önceki duruşmalara mazeretsiz katılmayıp ifade vermeyen 19 kişiden 18'i ifade vermişti. İfade vermeyen 1 kadının tutuklanma kararı çıkartılarak ifade vermesine karar verildi. İfade vermeyen 1 kadının tutuklanmasının ve ifade alınması ile birlikte 21 sanıkla ilgili eksikliklerin giderilmesi ve davanın esas hakkında ki mütalaanın okunması için dava 9 Kasım 2012 tarihine ertelendi.

N.Ç.'nin İHD avukatlarından Erdal Kuzu, N.Ç davası 9 Kasım 2012 tarihine ertelendiğini belirterek, İddiaa makamının mütalaa kararı verdiğini söyledi.

Mahkeme çıkışında basın mensuplarını sorularını cevaplayan N.Ç.'nin İHD avukatlarından Erdal Kuzu, "Yine değişen bir şey yok. Yine mağduremiz basil olduğu yönünde olduğu bir mütalaa verdi. Gelecek celsede muhtemelen mahkeme esas hakkında bir karar verecek. Umarım mahkeme mütalaa yönünde bir karar vermez. Davanın uzaması müvekkilim açısından ciddi bir tramvaya dönüştü. Bir an önce bu mahkemenin sonuçlanması gerekir." dedi

f5haber

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

MardinYargıtay
Görüş Bildir