10 Yıl İçinde Sahip Olacağın Mal Varlığını Söylüyoruz!

103PAYLAŞIM

10 yıl sonra nelere sahip olacağını öğrenmek ister misin? 

Haydi o zaman seni testimize alalım! 

1. Öncelikle yaşını öğrenerek başlayalım!

2. Peki hali hazırda bir işin var mı diye sorsak?

Öğrenciyim ben daha.
Çalışıyorum.
İş arıyorum.
Boştayım, öyle takılıyorum.

3. Şimdi de söyle bakalım! Eline geçen paranın ne kadarını yatırım amaçlı kullanıyorsun?

Elime para geçmiyor ki, geçse kullanacağım da işte.
%10'undan azını
%10-20 arası
%20-40 arası

4. Söyle bakalım, en çok para harcadığın kategori hangisi?

Kıyafet
Yiyecek
Eğlence
Tatil
Eğitim
Hobiler

5. Kariyer basamaklarında yükselmek için her şeyi yapar mısın?

Her şeyi yaparım.
Elimden geldiği kadar.
Umurumda olmaz.

6. Diyelim ki sana yüklü bir miktarda miras kaldı ve hepsi nakit para. Bu parayı nasıl değerlendirirsin?

Gayrimenkule yatırırım.
Borsaya yatırım yaparım.
Faize yatırırım.
Döviz alırım.
İş kurarım.
Gezer tozarım, parayı çatır çatır yerim.

7. İşin için uykudan feragat edebilir misin peki?

Hayatta edemem.
Hiç uyumasam bile bana koymaz.
Elimden geldiği kadar feragat ederim.

8. Geldik son sorumuza! Diyelim ki çok iyi bir iş fikrin var ve bu iş fikrini hayata geçirecek kadar paran yok. Bu fikri hayata geçirmek için yüklü miktarda borç alır mısın?

Hiç düşünmeden borç alırım.
İşin tutmama ihtimali de var. O topa girmem ben.
Geri ödeme konusunda beni darlamayacaksa alırım.

Bugün neyin varsa onlar olacak!

Üzgünüm, 10 yıl sonraki mal varlığın pek iç açıcı görünmüyor. 10 yıl sonra bugün neyin varsa onlar olacak! Hatta sahip oldukların bir miktar gerileyebilir bile. Para ile olan ilişkini tekrar gözden geçirmende fayda var!

Sadece 1 araban olacak!

Geleceğin çok parlak değil. 10 yıl sonra sadece 1 araban olacak! Parayı yönetmeyi, onu değerlendirmeyi ve idare etmeyi öğrenmen lazım. Biraz daha çabalarsan mal varlığını artırabilirsin ama hırsının kurbanı olup zaman zaman elindekiyle yetinmeyi bilmezsen sahip oldukların da uçup gidebilir!

Sadece 1 evin olacak!

Durumun çok kötü değil ama çok parlak da sayılmaz. 10 yıl sonra sadece 1 evin olacak! En azından başını sokacak bir eve sahip olacaksın ama çok rahat bir yaşam da süremeyecek gibisin. Daha doğru kararlar alıp daha azimli olursan elindekileri artırabilirsin de. Yine de bu devirde ev sahibi olmak mühim.

Evin ve araban olacak!

Durumun fena değil. 10 yıl sonra evin ve araban olacak! Ne çok lüks bir hayat sürecek ne de geçim sıkıntısı çekecek gibi görünüyorsun. Pek çokları için bir hayal, bir kısım insan için ise çok ufak bir mal varlığı gibi görünebilir ama paraya bakışındaki perspektifi değiştirirsen üzerine koyman da mümkün görünüyor.

Evlerin, arabaların ve bankada yüklü bir hesabın olacak!

Tebrikler, görünen oldukça iyi. 10 yıl sonra evlerin, arabaların ve bankada yüklü bir hesabın olacak! Tahminlerimiz tutarsa gelecek yıllar senin adına oldukça iyi geçecek ve sahip oldukların oldukça rahat ve lüks içinde bir hayat sürmene yetecek de artacak bile. Geleceğin oldukça parlak, bu şekilde devam edersen sahip olacaklarının sınırı pek yok gibi.

Sayamayacağım kadar çok paran olacak!

Bravo! 10 yıl sonra evlerin, arabaların ve bankada yüklü bir hesabın olacak! Tahminlerimize göre sen sahip olunabileceklerin en fazlasına sahip olacak gibi görünüyorsun. Gelecek yıllar senin için ekonomik anlamda harika geçecek ve mal varlığın günden güne büyük bir hızla büyüyecek. Senin için sınırlar söz konusu değil. Yolun da önün de sonuna kadar açık. Senin mar varlığının özeti: Satın alınabilecek her şey!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
queen_of_the_7_kingdoms

Sadece bir arabam olacakmış,evim olaydı bari aq..

hocilatte55

Girişimcilik var, uykudan feragat var, para ele geçince harcamak yerine yatırım yapmak da var... Ne demek "bir miktar gerileyebilir bile". Ciddi ciddi dalga geçiyorlar :D

youtube-gercek-oyunum

Ulan yatırım yapmam dedim, para miras kalırsa çatur çutur yerim dedim, uykumdan feragat etmem dedim, yüklü borç alırım dedim. Tebrikler evlerin arabaların banka da yüklü bir hesabın olacak diyor aşsjfsakşldjaskld çen büyüdün de umut tüccarı mı oldun çen abudik gubidik onedio

senem-sengul

2. soruda çözmeyi bıraktım çünkü çalışmıyorum ama iş de aramıyorum. Bari boştayım diye bir seçenek olsaydı...

tom-cruisebangtanpink

Tebrikler, görünen oldukça iyi. 10 yıl sonra evlerin, arabaların ve bankada yüklü bir hesabın olacak! Tahminlerimiz tutarsa gelecek yıllar senin adına oldukça iyi geçecek ve sahip oldukların oldukça rahat ve lüks içinde bir hayat sürmene yetecek de artacak bile. Geleceğin oldukça parlak, bu şekilde devam edersen sahip olacaklarının sınırı pek yok gibi.

Görüş Bildir