10 Çocuğu Olan Kadının Sıra Dışı Hayatını Öğrenince Çok Şaşıracaksınız!

7PAYLAŞIM

Alışveriş faturasını istemsizce TL'ye çevirerek hesapladım. 😂

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/fabulous/152426...

Sizleri New York'ta yaşayan Alicia ve Josh Dougherty çiftiyle tanıştıralım. Kendilerinin dördü biyolojik, altısı evlatlık olan tam tamına 10 çocukları var!

10 çocuğun yaşadığı evde dağınıklığın haddi hesabı olmuyordur tahmin edersiniz. Ancak çiftimiz çocukların ev işlerine yardım etmesine izin vermiyormuş!

Oturma odasındaki kıyafet yığınının önüne oturan anne Alicia paylaştığı TikTok videosunda neden bu kararı aldıklarını açıklıyor.

"Çocuklar büyük bir ailenin parçası olmayı seçmediler. Bu yüzden fazladan ev işi yapmak zorunda kalmamalılar."

Anneleri onların ev işleri yapmak yerine eğlenip çocukluklarını yaşamasını istiyormuş. Ayrıca onlar için iş yapmaktan zevk aldığını söylüyor.

2018 yılında People dergisiyle yaptıkları röportajda evlatlık çocuklarının davranış bozukluklarından ve fetal alkol sendromundan muzdarip olduklarını açıklamışlar.

Fetal alkol sendromu, gebelik döneminde alkol alan annelerin çocuklarında oluşan bir durum. Yani bu ailenin üzerine aldığı görev normal bir aileye göre daha zor...

İlk oğulları Alex'i evlatlık edindiklerinde bu gerçeğin farkında değillermiş aslında.

O dönem 4 yaşında olan Alex'e yardım etmek için ellerinden gelen her şeyi yapan aile, sonrasında davranış bozuklukları olan diğer çocuklara da yardım etmeye karar vermişler. 'Zor durumların üstesinden gelen aile olarak biliniyoruz.' diyor Alicia ve sosyal medyadaki 600 bin takipçisi de ona katılıyor.

Çocuklar ev işi yapmak zorunda olmasalar da belli sorumlulukları varmış.

Yoğun programlarını kontrol edebilmek için her çocuğun yapılacak listesini mutfağa asmış aile. Futbol oynayan çocuklar için babaları koçluk yapıyormuş. Yaşı büyük olan çocuklar ise müzik dersleri alıyorlarmış. Yaz geldiğinde enerji atmaları için hep beraber yüzmeye gidiyorlarmış.

Yaşları 2 ve 15 arasında değişen çocuklar arasında tabii ki anlaşmazlıklar da oluyormuş. Bu yüzden evlerindeki 6 odaya da kamera taktırmış çift.

Çocuklara göz kulak olmaya yardımcı olmasına ek olarak yanlış bir şey yaptıklarında da bu görüntüleri kanıt olarak kullanıyormuş aile. Bazı çocuklar mideleri bozulana kadar yemeye meyilli olduğundan buzdolabı ve mutfak dolaplarını kilitlemek zorunda kalıyorlarmış.

12 kişilik bir ailenin ise market alışverişi tahmin edebileceğiniz gibi hayli yüklü oluyormuş.

Temel gıdalardan topluca alınmış abur cuburlara, haftalık alışverişleri ortalama 600 dolar tutuyormuş. Her çocuğun sevdiği atıştırmalık farklı olduğundan Alicia her çeşitten alarak bu sorunu çözüyormuş.

Sosyal medya hesabında sıradan bir pazar akşam yemeğini paylaşan meşgul anne masalarını nasıl donattıklarını da gözler önüne seriyor.

Tek öğün yemek için 1.5 kilogram makarna, 60 köfte, 4 kavanoz makarna sosu, 16 dilim ekmek ve 1 koca paket dondurulmuş mısır kullanmış!

Ara sıra çocuklarına dondurma alarak sürpriz yapan ailenin ödedikleri miktar ise epey bir 'tuzlu'...

Alicia TikTok'ta paylaştığı videoda 12 aile üyesi dondurma aldığında tutarın 65 dolar olduğunu gösteriyor.

Her akşam yemeğinden sonra mutlaka oturup beraber zaman geçiriyormuş aile.

Alicia sosyal medyada evlat edinme hakkında farkındalık yaratmaya devam ediyor.

www.instagram.com

Ebeveyn olmanın bir görev değil lütuf olduğunu düşünüyormuş Alicia. Zorlandıkları zamanlarda ise aile üyelerinin kenetlenerek birbirinden güç aldığını söylüyor. 

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım!

Bu içerikler de ilginizi çekebilir 👇

Gördüğünüz Anda ‘Bunu Ben Neden Daha Önce Düşünemedim’ Diyeceğiniz Hayatımızı Kolaylaştıran 17 İcat - onedio.com
Gördüğünüz Anda ‘Bunu Ben Neden Daha Önce Düşünemedim’ Diyeceğiniz Hayatımızı Kolaylaştıran 17 İcat - onedio.com
'Gaslighting’e Uğruyor Olabilirsiniz! İkili İlişkilerde Karşı Tarafın Sizi Manipüle Ettiğini Anlamanın 8 Yolu - onedio.com
'Gaslighting’e Uğruyor Olabilirsiniz! İkili İlişkilerde Karşı Tarafın Sizi Manipüle Ettiğini Anlamanın 8 Yolu - onedio.com
Messi’de de Varmış! Sosyal Medyada Adını Sıklıkla Duyduğumuz Hasbulla’nın Sahip Olduğu Hastalık - onedio.com
Messi’de de Varmış! Sosyal Medyada Adını Sıklıkla Duyduğumuz Hasbulla’nın Sahip Olduğu Hastalık - onedio.com
Taşıdıkları Derin Anlamlarla Gözyaşlarınızın Sel Olmasına Neden Olacak 20 Manidar Dövme - onedio.com
Taşıdıkları Derin Anlamlarla Gözyaşlarınızın Sel Olmasına Neden Olacak 20 Manidar Dövme - onedio.com
Yaptığı İllüstrasyonlarla Kadının Toplumdaki Yerini Başarılı Bir Şekilde Eleştiren Sanatçı: Lainey Molnar - onedio.com
Yaptığı İllüstrasyonlarla Kadının Toplumdaki Yerini Başarılı Bir Şekilde Eleştiren Sanatçı: Lainey Molnar - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
doc.dr.sinansagiroglu

Boş duyar kasıyor gibi gözükmek istemiyorum ama bu ne be. Hadi 6 tanesini evlatlık almışsın eminim iyi insanlarsınız da niye 4 tane daha yapıyorsunuz. Altta Gizli Öznenin yorumuna katılıyorum artı ben artık dünyanın ciddi ciddi nüfus kontrolüne gitmesi gerektiğini düşünüyorum. Zaten şu halimizle gezegene sığmıyoruz, doğa öldü ölecek, yapın amk patır patır doğurun. Her çiftin 2 tane çocuk hakkı olmalı bence, bu aynı zamanda her birey için de geçerli olacak. Mesela adam evlendi 1 çocuk yaptı sonra boşandılar, o adam 2 çocuğu olan biriyle evlenirse kalan bir hakkını kullanamayacak ve ondan boşansa dahi çocuk hakkı tükenecek. Kadın için de aynı durum. Üçüz ya da daha fazla doğumlar için izin olabilir o konuda yapacak bir şey yok. Bencillik yapıp 5 tane çocuk yapmanın alemi yok. "Bu devirde" hangi ülkede olursa olsun çok çocuk yapanın IQ sorunu vardır. İleride kıtlık çıkabilir, savaş çıkabilir, doğal afetler azabilir o çocuklar çekecek bunun sıkıntısını.

nesibe-tahir

'Patır patır doğurun.' 🤣🤣🤣

gizli-ozne

sosyal sorumluluk olarak güzel bir durum ama o 12 çocuğun her birinin özel ilgiye ihtiyacı var. Eğer ki her birine yetecek enerjisi ilgisi varsa ne mutlu ama bana mümkün gibi gelmedi.

m18c

Kadın böyle bir hayat yaşamak için mi doğmuş acaba😕

Görüş Bildir