10 Bin Video Oyunu Biriktirip Büyük Rekor Kırdı

Gamer-

10 Bin Video Oyunu Biriktirip Büyük Rekor Kırdı

10 Bin Video Oyunu Biriktirip Büyük Rekor Kırdı

Kendinizi bir video oyunu tutkunu olarak görüyor olabilirsiniz; ancak Michael Thomasson'ın rekorunu gördüğünüzde sizin de ona şapka çıkaracağınıza eminiz. O tam bir video oyunu delisi... Zira Thomasson, 12 yaşından bu yana biriktirdiği 10 bin 607 video oyunuyla Guiness Rekorlar Kitabı'na adını yazdırmayı başardı.

12 yaşındayken büyükbabası tarafından Cosmic Avenger isimli bir oyunu hediye alan Thomasson, o günden itibaren kendini oyun tutkusuna kaptırdı. 31 yıl boyunca oyun biriktiren Thomasson toplamda 10 bin 607 adet oyunu koleksiyonuna kattı. Bu haliyle Guiness Rekorlar Kitabı'na adını yazdıran Thomasson'dan önce rekor 8 bin 616 oyun ile Floridalı Richard Lecce'ydi.

BUGÜNE DEK 800 BİN DOLARI OYUNA AYIRDI

Bugüne dek biriktirdiği oyunlara yaklaşık 800 bin dolar harcadığını dile getiren Thomasson, sadece lazer disk veya disket sürücülerde oyun saklamadığını, aynı zamanda VHS ve teyp kasedindeki oyunların da koleksiyonunda yer aldığını belirtti.

PlayStation ve Xbox dışında Casio Loopy ve Pippin gibi çok eski konsollara ait oyunlara da sahip olan Thomasson'ı bu tutkusu sayesinde artık tüm dünya onu tanıyor.

Hürriyet

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Guinness Rekorlar KitabıPlaystationXboxoyun
Görüş Bildir