10 Adımda Yeşil Hayat

-

10 Adımda Yeşil Hayat

10 Adımda Yeşil Hayat

1. Temizlik malzemeleri Doğayı kirletmeyen ya da daha az kirleten temizlik malzemeleri ya da enerjiden tasarruf etmeyi sağlayan elektrikli temizleyiciler evde ekolojik hayata adım atmanın yollarından biri. Çevre dostu temizleyicilerin pek çoğu kimyasal değil de bitkisel içerikli olduğundan sağlığınızı da tehdit etmez.

2. Mönünüzü gözden geçirin

Atmosferdeki sera gaz salınımının % 25’inin yediklerimizden kaynaklandığını biliyor muydunuz? Özellikle kırmızı et tüketimi büyük ölçüde zehirli gaz salınımını etkiler. Haftanın sadece bir günü et yemeyerek bir hybrid araba ile aynı etkiyi yaratabilirsiniz.

3. Sürdürülebilir gıdalar

Daha doğal bir yaşam tarzı için yiyecek ve içeçeklerinizin organik olmasına özen gösterin. Kimyasalların kullanılmadığı gıdalar hem doğaya hem de kendi sağlığınıza yarar sağlar.

4. İzolasyon yaptırın

Oturduğunuz binanın dış cephesine izolasyon yaptırdığınızda % 30-70 arası enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz. İlk etapta maliyeti biraz fazla gelse de harcadığınız yakıt miktarını göz önünde bulundurduğunuzda uzun vadede karlı bir yatırım olacaktır. Daha az enerji kullanarak doğal kaynakları da daha az tüketmiş olursunuz.

5. Antreye dikkat!

Sokaktan sizle beraber araba egzostu, pek çok bakteri de içeri taşınır. Bunları temizlemek için ayrı bir enerji harcamanız gerekir. Özellikle evde ayakkabıyla geziyorsanız bundan sonra kapı dışında çıkarmaya, eşyalarınızı kapının girişinde bırakıp evin diğer alanlarına taşımamaya gayret gösterin.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Kırmızı Etetyiyecek
Görüş Bildir