10 Adımda Facebook'ta Fan Sayınızı Artırın

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

10 Adımda Facebook'ta Fan Sayınızı Artırın

10 Adımda Facebook'ta Fan Sayınızı Artırın

Sayfa yöneticileri için Facebook topluluğunu genişletmek kadar, bu büyümeyi sürdürülebilir hale getirmek de oldukça önemli. Aşağıda sosyal ağdaki aktiviteleri gözden geçirip, faydalı olmayanları durdurmak, fayda sağlayanları ise vurgulamak isteyen sayfa yöneticilerinin işini kolaylaştıracak on ipucu sıralanıyor.

Diğer Sayfa Yöneticileriyle İletişime Geçin

Benzer demografik hedef kitleye sahip sayfaların yöneticileriyle iletişimde olmak ve birbirinin sayfalarının promosyonunu yapmak etkili bir yöntem olarak öne çıkıyor. Ortak girişimler bu tür anlamlı ilişkiler kurmada yararlı olurken bu taktik, diğer sayfanın topluluğunda da görünürlük kazanmayı sağlıyor.

Orijinal İçerik Paylaşın

İçerik, kullanıcılar sizin içeriğinizi paylaştığında adınızın da paylaşılmasını sağladığı için sayfalar için hayati önem taşıyor. İçeriğe orijinal fotoğraflar eklemek, topluluğun dikkatini çekmek ve etkileşimi artırmak için seçilecek bir yol olabilir. Facebook sayfa ismi ve orijinal yorumlar paylaşılan fotoğraflarla birlikte dolaşıma girerken dikkat edilmesi gereken nokta ise telif haklarını ihlal etmemek.

Kişisel Profilinizde Sayfanızı Linkleyin

Kullanıcıların Facebook sayfanızı, isminizi aratıp kişisel profilinizi bulması kadar kolay hale getirmek için yapılması gereken tek şey sayfanızda profilinizin linkini paylaşmak.

En sık yapılan hata profillerine çalıştığı yeri ekleyen kişilerin Facebook sayfasıyla doğru linklenip linklenmediğini kontrol etmemesi. Söz konusu durumda diğer kullanıcıların karşısına gerçek Facebook sayfası yerine aynı adla yaratılmış yanlış bir topluluk sayfası çıkıyor. Bu durumun önüne geçmek için yapılması gereken “Hakkında” bölümünden yer alan İş ve Eğitim bilgilerinden topluluk sayfasını çıkararak, doğru Facebook sayfasını eklemek.

E-posta İmzanıza Facebook’u da Ekleyin

Her gün onlarca e-posta gönderdiğimiz düşünülürse, bu e-postalarda Facebook sayfanızın linkinin bulunması sayfanızın görünürlüğünü artırmak için uygulanacak en basit yöntemlerden biri. Gmail gibi birçok program tıklanabilir ikonlarla e-posta imzanızı kolayca kişiselleştirme imkanı sunuyor.

*Başka Sayfalarla Etkileşime Geçin**

Hedef kitlenizin yer aldığı diğer sayfalarla etkileşime geçmek kendi sayfanızın görünürlüğünü artırmaya yardımcı olur. Kendi Facebook sayfanız ile oturum açarak, benzer sayfaları beğenmek ve iletilerine yorum yapmak ilk maddede belirtilen anlamlı ilişkiler kurma kuralının devamı niteliğini taşıyor. Haftada yarım saat harcayarak benzer sayfalarla etkileşim kurmak, benzer demografik özellikler taşıyan hedef kitleye ulaşma yolunda atılacak oldukça kolay bir adım.

Yarışma Düzenleyin

Pazarlama bütçenizin bir kısmını Facebook sayfasında yarışma düzenlemeye ayırmak sayfanızın topluluğunu genişletmek için uygulanacak yöntemlerden bir diğeri. Facebook yarışmaları için tasarlanmış birçok uygulama son derece uygun fiyatlarla kullanım kolaylığı sunuyor.

Ürününüzün veya hizmetinizin promosyonunu yapmak için de etkili bir yöntem olan yarışma düzenlemek ayrıca sayfanıza gelip yarışmaya katılmak isteyen kullanıcıların e-posta adreslerini de almanızı böylece geniş bir veri tabanına sahip olmanızı sağlıyor.

Kartvizitinize QR Kod ekleyin

Gerçek hayatta tanıştığınız bir kişinin sayfanızla etkileşime geçmesinin en kolay yolu, her gün onlarcasını dağıttığınız kartvizitinize QR kod eklemek olabilir. Birçok sitede kolayca ve ücretsiz olarak hazırlanabilen QR kodlara Facebook sayfanızın linkini ekleyerek kartvizitinize bastırabilirsiniz.

Facebook’ta Reklam Verin

Reklam anlamında birçok seçenek sunan sosyal ağda sayfanızın beğeni sayısını artırmak için kullanılabilecek en mantıklı tercih sponsorlu hikayeler olacaktır. Mevcut hayranlarınızın arkadaşlarına sayfanızı öneren bu platformda yönetici isterse normal Facebook hedefleme özelliklerini kullanarak, hayranlarının arkadaşları yerine, kendi hedef kitlesinin demografik kriterlerine uygun topluluğu reklam vermeyi de tercih edebiliyor. Hazırlanması kolay olan bu reklam seçeneğinde ayrıca bütçe limitleme imkanı da mevcut.

Web sitenize Beğen Kutusu Ekleyin

İyi trafik alan bir web sitesine yerleştirilen beğen kutusu Facebook sayfaları için önemli avantajlar sağlıyor. Facebook Geliştirici Sitesi’nden kolayca eklenebilen beğen kutusu için sayfanın URL’ini girerek gerekli ayarları yapmak yeterli.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

FacebookGmailTercihweb
Görüş Bildir