Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

1 TL'lik Tuvalet Ücreti Yüzünden Cinayet...

 > -

8 yıldır İstanbul Maslak'taki bir caminin tuvaletini işleterek ailesinin geçimini sağlayan Fırat Karavil, tuvaleti kullanan kişiden istediği 1 liralık ücret yüzünden çıkan tartışma sonucu öldürüldü.

Doğan Haber Ajansı'nın haberine göre olay, Maslak Üçyol Camii'nin tuvaletinde geçtiğimiz cumartesi günü saat 21.00 sıralarında oldu. 2 çocuk babası Fırat Karavil, 8 yıldır caminin tuvaletini işleterek ailesinin geçimini sağlıyor; ailesi ile birlikte de aynı yerde müftülük tarafından verilen odada yaşıyordu. 

Olay günü caminin hemen yanında bulunan restoranın sahibi Selahattin İ. caminin tuvaletini kullandı ve 1 liralık tuvalet ücreti nedeniyle tartıştığı Fırat Karavil'i tabanca ile başından vurarak öldürdü.

'1 lira için 200 lirayı da bozdun' demiş

O anlara tanıklık etiğini belirten Fırat Karavil'in eşi Didem Karavil gözyaşları içinde olayı anlattı:

"İftarımızı yaptık, namazımızı kıldık. Tuvaletten kapı sesi geldi. Eşim bunun üzerine tuvalete yöneldi. Yan taraftaki restoranın sahibinin oğlu tuvaleti kullanmış. Eşim '1 lira ücreti var. Ücreti verir misiniz?' dedi. O da 'Bozuğum yok' dedi. Daha sonra eşime 200 lira vermiş. Eşim 200 lirayı bana verdi ve bozmamı istedi. Ben de 200 lirayı bozdum ve eşime geri verdim.

Eşim adama paranın üstünü verdiği sırada '1 lira için 200 lirayı da bozdun' dedi. Eşim de 'Hakkımı istiyorum' diye cevap verdi. Bu sırada eşimi tahrik etti; tartışma çıktı. Eşim bana 'Tabanca çekiyorlar, polisi çağır' diye bağırdı. Tam polisi ararken tabanca patladı. Eşim tek kurşunla öldü. Çocuklarımı yetim bıraktılar. Babası kızımı her gün gezdirirdi. 2 gündür çocuğum hiç susmuyor."

Tutuklandı

Olaydan sonra kaçan cinayet şüphelisi ile kardeşi polis tarafından yakalandı. Polisteki sorgusunun ardından mahkemeye sevk edilen Selahattin İ.'nin tutuklanarak cezaevine gönderildiği, polisi yanıltmakla suçlanan kardeşi Mustafa İ.'nin ise adli kontrol şartıyla serbest kaldığı öğrenildi.

1 TL'lik Tuvalet Ücreti Yüzünden Cinayet...
1 TL'lik Tuvalet Ücreti Yüzünden Cinayet...

Cinayetin ardından Fırat Karavil'in yakınları kebapçının camlarına 'Katiller' yazdı.

Fırat Karavil'in cenazesi dün Ayazağa Mezarlığı’nda toprağa verildi. Bu arada Karavil'in yakınları Selahattin İ.'nin restoranının cam ve duvarlarına sprey boyalarla 'Katiller' yazdı. 

DHA

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir