1 Nisanın En İyi 10 İnternet Şakası

 > -

1 Nisanın En İyi 10 İnternet Şakası

1 Nisan: Sinir bozucu, kimi zaman zekice, ve gitgide internet sitelerinin şaka departmanlarının birbiriyle yarışmaya başladığı şaka günü. Dün Google, Twitter ve diğer dünya çapında platformlar tarafından "keklendikten" sonra, bu şakalardan en iyilerini sizin için derlemeye karar verdik.

10- Google

Geçen yıl 705 trilyon dolar kazanan Google'ın profesyonelce hazırlanmış şakalara hatırı sayılır kaynak aktarması şaşırtıcı değil. Sadece bir şaka da değil, tam üç tane şaka yaptılar. İlki koku tanıma özelliğiyle Google Nose.

İkincisi ise hazine avı modu ile Google Haritalar.

Üçüncüsü ise Apple'ın ürün tanıtımlarına gönderme yapan "Gmail Blue"

9- Toshiba

Bu şakasıyla Toshiba'ya yaratıcılık konusunda hakkını veriyoruz, ama basit bir prototip yapsalar daha iyi olabilirdi.Yüzebilen laptop piyasaya sürdüğünü iddia eden Toshiba, yüzebilen lastikler üzerine bilgisayar koyarak biraz ucuza kaçmış.

8- Ünlü Harfleri Olmadan Twttr

Twitter da yaratıcılığı yüksek bir şaka yapmış olsa dabunu sadece bloglarında yayınlayarak hata ettiler. Yaptıkları açıklamada Twitter'ın normal versiyonunda sesli harflerin kaldırıldığı, sesli harf kullanmak isteyenlerin ise aylık 5 dolar vermesi gerektiği açıklanıyordu.

7- Freedom Bay

Amerika'nın yaptırımlar uyguladığı korsan paylaşım sitesi Pirate Bay de internet şakaları kervanına katıldı. Onlar da sitelerinde isimlerini " Freedom Bay" olarak değiştirip bütün sunucularını Amerikan hükumetiyle anlaşarak buraya taşıdıklarını açıkladılar.

6- Youtube

Youtube gayet orijinal bir şakayla karşımıza çıktı. Yayınladıkları videoyla sitenin kapanacağını ve 2023'de şu ana kadar yayınlanmış en iyi videoyu seçerek geri döneceklerini, Youtube dünyasında parlamış isimlerin ağzından açıkladılar.

5- Collegehumor

Collegehumor sitesi bu listede yaratıcılıklarıyla değil fakat inandırıcılıklarıyla bulunuyor. 1 Nisan günü sitelerindeki makalelerin artık ücretli olduğunu açıklayıp çeşitli ödeme planları hazırladılar ve kullanıcıları şaşırttılar.

4- Imgur

Çok bilinen fotoğraf yükleme sitesi Imgur ise, sitesini bir günlüğüne 20 yıl öncesinin teknolojisine döndürdü. Kullanıcıların fotoğraflarını yükledikten sonra mail olarak yollamasını isteyen site, yaratıcılığıyla güldürdü.

3- Samsung

SMART Eco Ağacı isminde yeni bir ağaç ürettiğini söleyen Samsung ise, sadece bir ağaç resmi koyup bir yazı yazarak sınıfta kaldı ama yine de kara bir mizah ürünü sergiledi.

2.Bing

Google'ın gölgesinde kalan arama motoru Bing, sitesini arama kısmına google yazıldığında sitenin tamamını googlea çevirerek mutevazı ve cesur bir şakaya imza attı.

1- Hulu

Dizi izleme sitesi olan Hulu ise, içeriklerine diziler içindeki sahte dizilerin tanıtımlarını koyarak( Simpsons'da ki " Itchy and Scratchy" gibi) kullanıcılarını kandırdı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tresa67

google nose hariç diğerlerini görmedim ve google ın şakasına kurban gittim :D

yasingunaydin

Çok iyi :D

Başlıklar

AppleDeepMindGmailGoogleSamsungTwitterYoutubedizi
Görüş Bildir