1 Milyar Dolar İstanbul'da Konaklayacak!

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

1 Milyar Dolar İstanbul'da Konaklayacak!

1 Milyar Dolar İstanbul'da Konaklayacak!

1 milyar dolar İstanbul’da konaklayacak!

Dünyaca ünlü otel zincirleri İstanbul’da arka arkaya boy gösterirken, yenileri de sıraya girdi

ÜNSAL EREKE-HABERTÜRK

Dünyaca ünlü otel zincirleri İstanbul’da arka arkaya boy gösterirken, yenileri de sıraya girdi. 2013 yılında 6’sı yabancı, 8 yeni otel İstanbul’da toplam 1 milyar dolarlık yatırım yapacak

Dünyanın 42 ülkesinde şimdiye kadar 300 otelin geliştirme danışmanlığını yürüten Türk firması Servotel’in Yönetim Kurulu Başkanı Ömer İsvan, gelecek yıl İstanbul’a 6 tanesi uluslararası olmak üzere 8 otel markasının geleceğini söyledi. Bu otellerin 3 tanesinin ilk kez pazara gireceğini, yatırım bedellerinin ise 1 milyar dolara yaklaşacağını belirten İsvan, “İstanbul artık turizm yatırımları bakımından New York-Londra-Paris süper liginin dışındaki otel yatırımları bakımından dünya liderliğine oynuyor” diye konuştu.

Dünyanın önde gelen bütün otel markaları için İstanbul’un yatırım bakımından en üst noktada bulunduğunu anlatan İsvan, otel gruplarının artık finansal fonların elinde olduğunu, bunların da dünyanın birçok ülkesinde politik risk olmayan yerlere yatırım yapmak istediklerini ifade etti. İsvan, Türkiye’nin jeopolitik konumundan dolayı herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığı sürece İstanbul’un dünya metropolleri arasında New York-Londra-Paris şehirlerinin dışındaki ligde liderliğe oynamaya devam edeceğini ifade etti.

KOBİ FAİZİ

İtalya, Portekiz, İspanya ve Yunanistan başta olmak üzere Avrupa’nın yatırımlar bakımından zor durumda olduğunu söyleyen İsvan, “Bu aşamada Türkiye gibi likiditesi hazır olan ülkeler öne çıktı. Krizdeki Avrupa ülkelerinden ‘Bize yatırımcı getirin, devlet olarak arkasında durup kredi veririz’ şeklinde devamlı baskı yapıyorlar” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İspanyaİstanbulİtalyaPortekizYunanistan
Görüş Bildir