Görüş Bildir

etiket 1 Mayıs'taki Çıplak Protestoya Gözaltılar Başladı

Anasayfa > Gündem

İzmir’deki 1 Mayıs kutlamalarında polisin üst aramasını protesto için miting alanına soyunarak giren ve haklarında ‘teşhircilik’ suçundan işlem başlatılan göstericilerden biri bugün gözaltına alındı. Polis kamera kayıtlarından tespiti yapılan 2'si kadın 4 göstericiyi daha gözaltına almak için arıyor.

İzmir'de olaysız sona eren 1 Mayıs kutlamalarında bir grup 'anarşist', Birinci Kordon'daki Orduevi önünde oluşturulan polis noktasına geldiklerinde aranmayı reddetmiş ve soyunmaya başlamıştı.

Gruptaki erkek ve kadınlar, arama noktasından bu şekilde geçtikten sonra giyinerek mitinge katılmıştı.

Hem polisleri hem de kutlamaya katılanları şaşırtan grup üyelerinden birisi, Ankara ve İstanbul'daki patlamalarda can güvenliğini sağlayamayan polislerin, bedenlerine dokunmaması için böyle bir yönteme başvurduklarını söylemişti.

Polis görüntüleri izleyip çıplakları tek tek tespit etti

Polis görüntüleri izleyip çıplakları tek tek tespit etti
Polis görüntüleri izleyip çıplakları tek tek tespit etti

Protesto sırasında müdahalede bulunmayan güvenlik görevlileri, 1 Mayıs sonrası anarşistlere yönelik çalışma yaptı ve kaydedilen görüntüleri incelemeye aldı.

Polisin saptamaları şöyle:

  • Gruptaki üç kadından ikisi sutyenlerini tamamen çıkardı,

  • Bir kadın ise protestoya sutyeni ile katıldı,

  • Erkeklerden 3'ü iç çamaşırları kalana kadar soyundu,

  • 13 erkek ise sadece tişörtünü çıkardı.

'Teşhircilik'ten işlem yapılacak

Polisler göstericilerden 2 kadın ile 3 erkeği gözaltına almak için çalışma başlattı ve ilk olarak erkek olan F.K. gözaltına alındı. Ahlak Büro Amirliği'ne götürülen F.K.'ya 'teşhircilik' suçundan işlem yapılacağı açıklandı.

Bu arada 2'si kadın 4 protestocunun da, aynı şekilde gözaltına alınacakları ifade edildi.

Ajanslar

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
361
216
56
41
30
20
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
itsasin

amk ülkede hırsızı başkan yaparlar ustunu cıkaranı hapse atarlar.

itsasin

sanane yraaam benim bacımdan karımdan?

pennywise

Sokak ortasında soyunup gezmenin bedeli olmalı milletin ailesi var kimse böyle görüntüler görmek zorunda değil ahlaksızlıkta cezasız kalmamalı.

bibibi

millette senin ailene göre mi yasamak zorunda. bundan sonra bisey yapmadan önce senin ailenin görüslerini göz önünde bulundururlar söylerim. ayrica ahlak kon... Devamını Gör

Cako Bey

Dizilerde,filmlerde,reklamlarda donla gezenlerin adonislerinden gözünü alamayanlar gelmiş burda ahlak dersi veriyor..İzdivaç ve onun türevlerindeki programla... Devamını Gör