'Zapt Edilemez' Genç Nüfusuna Çözümü Halkla Birlikte Arayan İzlanda'nın Başarısının Sırları Neler?

-
Abone ol

Bundan 20 ila 30 yıl önce alkol, sigara ve uyuşturucu kullanımının en yüksek olduğu yerlerden biri olan İzlanda'da genç nüfus uygulanan politikalar sayesinde bugün, Avrupa'nın en iyi huylu ve sportif genç nüfusu haline geldi.

İzlandalı gençler şimdiyse Avrupa'nın en iyi huylu gençleri olarak görülüyorlar.

Peki bunun sırrı ne?

20 yıl önce uygulanmaya başlanan program ile 1980 ve 1990'ların zapt edilemez gençleri artık Avrupa'nın en iyi huylu ve sportif gençleri oldu

En geç saat 4-5 gibi evde olan aileler çocuklar saat 8 gibi yatana kadar birlikte vakit geçiriyorlar.

Çocuklar haftada 5-6 gün antrenman yaparak sportif yönde gelişiyorlar.

Anketler sayesinde çocukların hayatlarındaki farklı alanlar gözlemleniyor.

Finanse edilen programla birlikte aileler, okullar ve gençlik kulüpleri sürece dahil ediliyor.

Sonuç mu? Başarı!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nankurunaisaa

adamlar sportif başarıyı 2 sene içinde dünyanın gözüne soktu zaten.. güzel bir uygulama olsa gerek en azından bilinçli bir toplum görülüyor gibi.

enk-capital

Ahlak, disiplin aileden alınmaz. Ne yüksek ahlaklı, erdemli insanlar var ki annesi babası ciğeri beş para etmez insanlar hatta annesi babası yok, yetim kalmış. Ne ahlaksız insanlar var ki ana baba melek gibi. Ahlak yasaklarla kurallarla da oluşturulmaz. Ahlak, iyilik ve kötülük doğuştandır. Değiştirilemez. Kimse sonradan iyi insan olmaz. Sonradan kötü de olmaz. Sonradan ahlaklı da olmaz. Sonradan disipline sokulmaz. Kumaşınız buna yatkındır ya da değildir. Tohumunuz nasıl atıldıysa öyle olursunuz. Bu kuralları burda uygulamaya çalış mesela hiçbi boka yaramaz. Çünkü elma ağacından incir vermesini bekleyemezsiniz. Toprağa elma ağacı tohumu atıp incir ağacına dönüşmesini ummak aptalca bi beklentidir.

berk-araz

sokağa çıkma yasağı!!! nerde yaşıyonuz arabistanda mı ? 🤔🤔

Gizli Kullanıcı

Yasaklar her zaman arabistan anlamina gelmez. Belli saaten sonra icki yasagi, Belli yasin altindakilere sigara satmamak, vs vs Disiplin olan yerde yasak cok olur! Ahlakin oldugu yerde disiplin olur! Simdi Turkiyenin durumunu sen dusun.

rizasyr

arkadaşa ters bir cevap vereyim derken aslında kendi içinde onu desteklemişsin :)

metin-s.

Ahlak ya da disiplin yasaklarla oluşturulmaz, aile ne verirse çocuk onu alır anne baba hırsız, soysuzsa çocuk da öyle olur buna da ne yasak ne de kanun engel olabilir. İçki satış saati olunca ne fark etti ? İnsanlar ilk gidişinde önceden 3 tane alıyorsa şimdi 5 tane alıyor istediği saate kadar istediği yerde içiyor saçma sapan yasaklarla engelleme yapamazsın,, sadece yaptığını sanarsın. Ahlak ya da disiplin (İkisi aynı şey değildir) aileden alınır ve bunu da ancak en başta anne, babanın iyi eğitim almasını, ahlaklı olmasını sağlayarak yapabilirsin.

caxxo

Ondan sporda bizden iyiler ozellikle de futbolda.

Görüş Bildir