'Yolun Sonundayım' Diyen Efsane Öğretmene Göz Yaşartan 'Hababam' Sürprizi

 > 
501PAYLAŞIM

Erzurum’da, sosyal medyadan yayımlanan bir video aracılığıyla "Ben artık yolun sonundayım" diyerek öğrencilerinden helallik isteyen emekli öğretmen Mukaddes Coşkun’u, farklı şehirlerde yaşayan öğrencileri bir araya gelerek evinde ziyaret etti. 150 kişinin toplandığı ve 'Hababam Sınıfı'nı hatırlatan ziyarette gözyaşları sel oldu...

Erzurum Lisesi'nde yaklaşık 35 yıl görev yaptığı için "efsane öğretmen" olarak bilinen ve disiplininin yanı sıra öğrencilerine sevgisiyle anılan 73 yaşındaki Mukaddes Coşkun’u, 1986’da mezun olan öğrencisi Tuğrul Babaoğlu, Palandöken ilçesindeki evinde yaklaşık 1 ay önce ziyaret edip İstanbul’da düzenleyecekleri bir etkinliğe davet etti.

'Ben artık yolun sonundayım çocuklarım, hepiniz hakkınızı helal edin.'

Yaşının ilerlemesi ve bazı rahatsızlıkları nedeniyle etkinliğe katılamayacağını söyleyen Coşkun’un "Ben artık yolun sonundayım çocuklarım, hepiniz hakkınızı helal edin" şeklinde konuşması, öğrencisi tarafından kaydedildi ve görüntüler sosyal medyadan paylaşıldı.

Türk sinemasının efsane filmlerinden "Hababam Sınıfı"nda öğrencilerin "Mahmut Hoca"yı hastanede ziyaret etmesinden esinlenen öğrencileri, Coşkun’a sürpriz ziyaret yapmak amacıyla arkadaşlarına çağrıda bulundu.

Videoyu izleyen ve Erzurum’un yanı sıra farklı şehirlerde de yaşayan Coşkun’un eski öğrencileri ile Erzurum Lisesi’nin öğrenci ile öğretmenleri, efsane öğretmenlerine sürpriz yapmak için bir araya geldi.

Coşkun’un yetiştirdiği öğrenciler ve öğretmenlerin yer aldığı 150 kişi, Coşkun’un Palandöken’deki evinin bahçesinde toplandı.

Eve giren eski bir öğrencisinin bahçeye çıkmasını istediği Coşkun, karşısında eski öğrencileri ile lise öğrencilerini görünce şaşkınlık yaşadı.

Öğrenciler daha sonra Coşkun’a ellerindeki gül ve diğer çiçekleri takdim edip ile "Hocam asıl siz bize hakkınızı helal edin" diyerek helallik aldı. Coşkun, öğrencilerinin bu sürprizi karşısında gözyaşlarına hakim olamadı.

Mukaddes Coşkun ise gördüğü kalabalık karşısında duygulu anlar yaşayarak "Herkese teşekkür ediyorum. Buraya kadar zahmet etmişsiniz, ben okula gelirdim." dedi.

Mukaddes Coşkun: 'Şimdi siz de belki öğretmenlerinize kızıyorsunuzdur ama bakın onlar şimdi bana kızmıyorlar'

Halen eğitim gören öğrencilere seslenen Coşkun, şöyle devam etti: "Sevgili öğrenciler, ben eski öğrencilerime bağırdığım zaman bana kızıyorlardı. Şimdi siz de belki öğretmenlerinize kızıyorsunuzdur ama bakın onlar şimdi bana kızmıyorlar. O vakit kızdıkları halde şimdi diyorlar ki ’İyi ki kızmışsınız.’ Onun için siz de öğretmenlerinize kızmayın, derslerinize çalışın. Çalışkan çocuklar hayatlarını her zaman rahat ve huzurlu yaşıyor."

'Verdiğim emeklerimi fazlasıyla almış oldum, hakkım helaldir.'

Coşkun ve öğrenciler geçmiş yılları yad ederek bir süre sohbet etti.

Coşkun sürpriz ziyaretin kendisini çok duygulandığını söyledi ve  "Duygularım o kadar yoğun ki ağlıyorum. Hepinize teşekkür ederim. Verdiğim emeklerimi fazlasıyla almış oldum, hakkım helaldir." dedi. 

Konuşmasının ardından öğrencileri tarafından Coşkun’a bir de plaket verildi.

Biz de rahatsızlığı sebebiyle sıkıntılı günler geçiren öğretmenlerine sürpriz yapan bu iyi kalpli insanları kutluyoruz 👏

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir