“Yok Artık!” Dedirten Tamamen Gerçek 13 Olay

-
4 dakikada okuyabilirsiniz

“Yok Artık!” Dedirten Tamamen Gerçek 13 Olay

Şehir efsanesi olduğu düşünülen ya da kulağa inanılmaz, deli saçması gibi gelen ama tamamen gerçek olaylar. 4. ve 10. maddelerin içindeki cümlelerde ingilizce kaynak linki bulunuyor ekstra bilgi olarak okuyabilirsiniz..

1. Bir yıldırıma maruz kalırsanız vücudunuzda dövme oluşur

Bir yıldırımın elektrik boşalmasına maruz kaldığınızda vücudunuzda geçici olarak Lichtenberg figürü adıyla bilinen dövme benzeri bir iz oluşur. Oluşan şekiller yıldırımın oluşturduğu görüntünün küçük versiyonlarıdır.

2. Istakozlar ölmez ya da yaşlanmazlar

Istakozlar, tabii ki dış etkenlere bağlı olarak ölebilirler; insanlar tarafından avlanır, foklar tarafından yenir ya da parazitler tarafından emilirler, fakat bunun dışında ecelleri gelmez. Kendi kendilerine hiç bir iştah kaybı yaşamazlar, metabolizmalarında değişim olmaz, üreme yeteneklerini kaybetmezler ve zaman içerisinde güçlerinde ya da sağlıklarında hiçbir düşüş yaşamazlar.

3. Neil Armstrong aydan geri dönerken Hawai, Honolulu’da gümrükten geçmiştir

4. Oral seks hamileliğe neden olabilir (bilinen en az 2 örnek olay var)

1- 1988 yılında Güney Afrika ülkesi Lesotho’da 15 yaşında bakire bir kız hamilelik belirtileriyle doktora gitti. Doktorlar şaşkındı çünkü kızın doğuştan kaynaklanan bir nedenle dölyolu bulunmuyordu.

Kız 280 gün önce (yaklaşık 9 ay) karnından bıçaklanmış olarak aynı hastanede tedavi görmüştü. Yeni erkek arkadaşıyla oral seks yaparken eski sevgilisi tarafından görülmüş ve bir bıçaklı saldırıya uğramıştı. Doktorlar spermlerin bıçak yarasından girerek üreme organlarına ulaştığı kanısına vardılar.

2- 1999 yılında evli doktor Sharon Irons, evlilik dışı ilişki yaşadığı sevgilisinin menisini oral seks sonrası ağzında tutup, daha sonra bunları kendisini döllemek için kullanarak hamile kalmıştır. Doktor olan sevgilisi dolandırıcılık ve duygusal şiddet uyguladığı gerekçesiyle dava açmış fakat mahkeme kadını haklı bularak sevgilinin çocuğun ihtiyaçlarına destek için nafaka ödemesine hükmetmiştir.

5. Satürn’ün halkaları sadece 9 metre genişliğindedir

6. İncirlerin içinde ölü eşekarıları vardır

Hepimizin çok severek yediği incirler eşekarıları tarafından polenlenirler. Eşekarıları incirin içine girer, yumurtalarını bırakır ve sonucunda içeride ölürler. Orada, incirin içindeki özel enzimler tarafından öğütülürler.

7. İlk çıktığında iPhone’un bilgisayar işlemci gücü, Nasa’nın 1969′da aya insan gönderdiği zamanki işlemci gücü kadardı

Ayrıca: Voyager 1 ve Voyager 2 uydularının her birinde 69.93 KB hafıza vardır. Karşılaştırma yapmak gerekirse, 16 GB hafızalı bir iPhone 5, bir Voyager uzay aracından yaklaşık 240.000 kat daha fazla hafızaya sahiptir.

8. Elvis doğuştan sarışındı

Elvis’in ünlü favorileri gençliğinin ilk dönemlerine kadar sarıydı. 22 yaşında orduya katılmak için saçlarını kestirdikten sonra koyu kestaneye dönüştü.

9. “Mutlu Yıllar” (Happy Birthday) şarkısının telifi vardır

Warner/Chappell Music telif hakkı sahibi olan Birch Tree Group Limited şirketini 1988 yılında 25 milyon dolara satın aldı. Şirket, telif ödenmeden “Happy birthday to you” şarkısının kar amaçlı söylenemeyeceğinde ısrarcı. 2008 yılında Warner, şarkının telif haklarından günde yaklaşık 5000 dolar (yıllık 2 milyon dolar) topladı.

10. Ortalama bir çikolata kalıbında 8 böcek parçası vardır

Çikolataya alerjisi olanların aslında çikolata hammaddesine değil, içindeki böcek parçalarına tepki gösterdiği düşünülüyor.

11. Beynimizin bazı çoklu görevleri yapması imkansızdır

Bir sandalyede otururken, sağ ayağınızı yerden kaldırın ve saat yönünde daireler çizmeye başlayın. Bu yaparken, sağ elinizle 6 sayısı çizmeyi deneyin. Ayak yönü değişecektir.

12. Eğer bir kağıdı 42 kez katlayabilirseniz burdan aya yol olur

Aslında basit bir matematiksel gerçek: Bir kağıdın ortalama kalınlığının 0.01 cm olduğunu düşünelim. Kağıdı her katlamanızın kalınlığını 2 katına çıkartacaktır. 42 kez katladığınızda, ilk kalınlığının 242 katı bir kalınlığa ulaşmış olursunuz. Bu da yaklaşık 439,804 km. eder. Ayın dünyaya uzaklığı 384,000 km.’dir.

13. 1950′lerin başlarına kadar sigara ”sağlığa yararlı” olarak tanıtılıyordu

Amerika’da yayınlanan bu ilanda doktorların çoğunun Camel marka sigara tercih ettiği belirtilmiş. Camel sigara paketinin üzerinde Türk tütünü ve yerel tütünlerin karışımı olduğu yazıyor.

Kaynak

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
madammecoco

Çikolataaa 😢

Gizli Kullanıcı

11. Beynimizin bazı çoklu görevleri yapması imkansızdır. ( 6yı saat yönüne endeksli bir hareketle çizerseniz mümkün. Öyle denedim, oldu. Siz nağber?)

pudingcininevladi

Çok ilginç

mustafa-birol

11. maddeyi ısrarla deneyenler?

enda

2. ıstakozlarla ilgili ölümsüzlük üzerine bir çok araştırma yürütülüyor.. 11'i okuyup deneyip has........ diyenler..

Başlıklar

AppleÇikolataCinsellikEvlilikTercihUzayhamilehamilelikolaytattoo
Görüş Bildir