'Yok Artık!' Dediğinizi Duyar Gibiyiz! Annelerin Yeni Gözdesi, Bebeğin Göbek Bağından Yapılan Kolyeler

10PAYLAŞIM

Bebekleri ile daha yakından bir bağ kurmakla kafayı biraz bozmuş insanlar var... Her aile bebekleri ile yakın olmak ister ama bazıları bu durumu biraz ürkütücü bir hale getirebiliyor. Sizler için Vt'den derlediğimiz bu içerik de tam olarak bu durumla alakalı, anneler bebekleri ile aralarındaki bağı güçlendirmek ve ölümsüzleştirmek için göbek bağlarından kolye yaptırıyorlar. Gelin birlikte bakalım...

Kaynak: http://vt.co/news/weird/new-trend-sees-m...

Sosyal medyanın gündemine düşen bu çılgın trendden bahsedelim biraz.

Genellikle anneler, bebeklerinin göbek bağından yapılmış olan takılar alıyorlar. Özellikle göbek bağı kullanılıyor çünkü bilmeyenler için anlatalım bebek doğmadan önce, göbek bağı anne ve bebek arasındaki iletişimi sağlıyor. Göbek bağları genellikle ebe tarafından kesiliyor ya da kendiliğinden kuruyarak düşüyor.

Bugün ise göbek bağları bir takıya dönüştürülüyor.

Ağdalama adı verilen birkaç işlemden geçiyor tabii ki öncelikle. Florida'da bulunan takı tasarımıcısı Ruth Avra, bu takıların tasarımcısı ve sipariş üzerine çalışıyor. Fiyatını merak edenler için bir tanesi 200 dolardan başlıyor. 

Avra'ya bu konuda ilham olan şey ise 2012 yılında kendi oğlunun doğması. Bu konuda ise "İlk başta masanın üzerine koydum ve düşünmeye başladım, aklıma bir şey gelecekti. Göbek bağı anne ile bebeğin arasındaki ilişkiyi temsil ediyor çünkü bebeğiniz ve sizin aranızdaki tek fiziksel şey o." diyor.

"Speckled Milk" adında bir şirkete sahip olan Avra, aynı zamanda bebek kordonundan yüzükler de satıyor ve fiyatları da 80 dolar. Bu şirket sadece göbek bağından değil aynı zamanda anne sütünden, bebek saçından, plasentadan, hayvan ve insanların küllerinden yapılmış takılar da satıyor.

Bonus1: Fotoğrafta gördüğünüz kolyeler ise anne sütü ve bebeğin saçından yapılmış.

Bonus2: Ben saç istemem diyenler için sadece anne sütünden yapılmış kolyeler de var...

Bu içeriğimiz de ilginizi çekebilir. 👇

Anne Sütünden ve Bebek Saçından Oluşturulan Birbirinden İlginç Takı Tasarımları - onedio.com
Anne Sütünden ve Bebek Saçından Oluşturulan Birbirinden İlginç Takı Tasarımları - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
elaria

guya icerige bakmadan yorum yapicaktim ama insanlik iste,merak edip baktm BAKMAZ OLAYDIM,IGRENC!!!

Gizli Kullanıcı

İşte bunlar hep lohusa depresyonu.

Görüş Bildir