Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Yenilenmiş' Galaxy Note7 Uçakta Alev Aldı

 > 
47PAYLAŞIM

ABD'de uçağa binen yolculardan birisine ait Samsung Galaxy Note7 alev aldı. Bunun üzerine Southwest Havayolları, uçuşlarının iptal edildiğini açıkladı. Samsung ise olayı araştırıyor.

Telefonun, bu modellerin pillerinde tespit edilen 'patlama' kusuru nedeniyle 'kontrolden geçirilip yenilenmiş' bir cihaz olduğu belirtildi

BBC Türkçe'de yer alan habere göre Brian Green adlı yolcu, telefonu şarjı azalmaktayken cebine koyduğunu, birkaç saniye sonra da ufak bir patlama ses duyduğunu ve pantalonunun cebinden duman çıktığını gördüğünü söyledi.

Telefonu panikle uçağın koridoruna atan Green, "cihazdan koyu ve yeşil bir duman yükseliyordu" dedi. 

Uçak havalanmadan önce yaşanan olayın ardından Louisville-Baltimore seferi yapması planlanan uçak boşaltılarak uçuş iptal edildi.

Samsung olayın araştırıldığını açıkladı

"Olayın araştırıldığını" belirten Samsung, telefonda yapılacak olan incelemenin ardından olayın nedenine dair bilginin paylaşılacağını açıkladı.

Note7 telefonların pillerinin şarj sırasında ısınıp tutuşması ve patlaması vakalarının ardından, eylül ayında Samsung telefonları 'yenileriyle değiştirmek üzere' geri çağırmıştı

Samsung Türkiye, Galaxy Note7 Değişim Programını Başlatıyor - onedio.com
Samsung Türkiye, Galaxy Note7 Değişim Programını Başlatıyor - onedio.com

Samsung'un mobil cihazlar bölümü başkanı Koh Dong-jin "Patlamaların pil hücrelerinden kaynaklandığını teyit ettik ve sorunu çözdük" demiş, elden geçirilip yenilenen cihazların güvenli olduğu belirtilmişti.

Ancak Güney Koreli şirket Eylül ayı sonunda yaptığı bir diğer açıklamada, cihazlardaki ısınma sorunun hâlâ devam ettiğini gösteren yeni vakalar olduğu bilgisini vermiş, "Ancak sorun bir güvenlik tehlikesi yaratmıyor" ifadesini kullanmıştı.

Amerikan Ulusal Havacılık Dairesi: Note7'leri uçaklarda kapatın, şarj etmeyin ve bagaj bölümüne koymayın

Amerikan Ulusal Havacılık Dairesi (FAA) uyarı yayınlayarak yolculardan Note7 cihazları uçaklarda kapatmalarını, şarj etmemelerini ve bagaj bölümüne verdikleri çantaların içine koymamalarını istemişti.

Ülkemizde Türk Hava Yolları da bir süre önce Note7 kullanan yolcular ile ilgili bir açıklama yayınlamış ve aynı uyarıyı yapmıştı.

19 Ağustos'ta piyasaya çıkan telefonun 2 milyondan fazla sattığı belirtiliyor. 10 ülkede satılan telefonların pilleri farklı şirketler tarafından üretiliyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir