Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Yeni Doğan Bebeğin Hastanede Zarar Gören Kulağı Koptu' İddiası...

 > 
57PAYLAŞIM

İzmir'de yaşayan bir çiftin iddiası tüyler ürpertiyor. İddiaya göre çiftin yeni doğan ve solunum yetmezliği sebebiyle hastanede tedavi altında olan bebeklerinin kulağının bir bölümü hastanede zarar gördü ve koptu. Durumu eve geldiklerinde farkeden çift ve İzmir İl Sağlık Müdürlüğü, özel hastane hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kerem Sarıoğlu ve İngiliz uyruklu turizmci Hannah Louise Jackson, İzmir'in Menderes ilçesinde oturuyor.

Çift, 7 Ekim’de Aydın’ın Kuşadası ilçesindeki özel bir hastanede ikinci çocuğunu dünyaya getirdi. Timur adını verdikleri bebekleri solunum problemi nedeniyle İzmir’deki özel bir hastaneye sevk edildi.

İddiaya göre bebeğin kulağının bir bölümü hastanede zarar gördü.

Çift, 12 gün boyunca hastanede tedavi gören bebeklerinin bu süre boyunca kendilerine hiç gösterilmediğini söylerken, taburcu edilen Timur bebeği alıp eve döndüklerinde gördükleri manzara karşısında şoke oldular...

Doğan Haber Ajansı'nın haberine göre aile, avukatları Didem Koparan aracılığıyla özel hastane yetkilileri hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Avukat Didem Koparan, bebeğin sevk edildiği özel hastanenin, anne başka hastanede yatmasına rağmen ’anne sütü sağımı’ adı altında 2 bin 454 lira fatura çıkardığını, bu haksız talebe karşı da dava açacaklarını söyledi.

Baba Kerem Sarıoğlu, olayın meydana gelmesinin ardından hastane hakkında İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’ne dilekçe verip şikayetçi oldu.

Olayın olduğu hastaneden bilgi ve belge isteyip inceleme başlatan İl Sağlık Müdürlüğü, özel hastane hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Sağlık Bakanlığı da resmi internet sitesi üzerinden olayla ilgili açıklama yayımladı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir