‘Yarım Saat Sürecek’ Demişlerdi: Reflü Ameliyatı Olan Yasin Uslu'nun ‘Tesadüfen Yaşıyoruz’ Dedirten Ölümü

 > 
139PAYLAŞIM

Özel bir hastanede reflü ameliyatı olan 23 yaşındaki Yasin Uslu, gerçekleşen operasyondan iki gün sonra hayatını kaybetti. Ameliyattaki ihmaller zinciri sonrası çocuklarını kaybettiğini belirten aile ve Yasin'in arkadaşları hastaneye tepkili. 

Çocukluk arkadaşı, Yasin'in ihmaller sebebiyle hayatını kaybettiğini Twitter'dan duyurdu

Hatalı ameliyatın ardından iki gün yoğun bakımda kalan Yasin ne yazık ki dün akşam saatlerinde hayatını kaybetti

Bu üzücü olayın ardından gelen tepkiler ve iddialar üzerine, hastaneden olan biteni aydınlatan bir açıklama gelmiş değil

Arkadaşı, ameliyatı gerçekleştiren ekibin kamerayı Yasin'in içinde unuttuğunu iddia etti

Özel bir hastanede laboratuvar görevlisi olarak çalışan 23 yaşındaki Yasin'nin ameliyat sürecini babası ise şöyle anlatıyor:

“Oğlumu, Pazartesi günü reflü ameliyatı için Sancaktepe'de hastaneye götürdük. Bize 'yarım saatlik bir ameliyatı var' dediler. Kapalı ameliyat olacaktı. Kapalı ameliyat yapılırken, kamera için delik açılması sırasında atardamarını patlatıyorlar. Ondan sonra da kan kaybı yaşıyor. Sonra müdahale için açık ameliyata başlıyorlar. Atardamarı dikemedikleri için çocuğum kan kaybından orada nabzını kaybediyor. Sonra yoğun bakıma alınıyor. Biz baskı yapınca devlet hastanesine sevk edildi. Ve oradaki ameliyatın ardından tekrar aynı hastaneye geldi. Bugün sabah saatlerinde bize ölüm haberini verdiler. Büyük bir doktor ihmali var."

Hastane yönetimi iddiaları yalanladı

Hastane tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Hastanemizde yaşanan elim hadise karşısında üzüntü duymaktayız. Hasta yakınlarına ve sevenlerine taziyelerimizi bildiriyor, acılarını paylaşıyoruz. Olay adli makamlara intikal etmiştir. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturması halen devam etmektedir. Konu ile ilgili Adli Tıp Kurumu ve Yüksek Sağlık Şurası raporları da dosyaya sunulmak üzere soruşturma ve müteakibinde kovuşturma aşamasında maddi hakikat ortaya çıkacaktır. Hastanemiz bu kapsamda adli makamlara her türlü belge dokümanı sunmuş olup her türlü desteği de vermeye devam etmektedir."

Genç Yasin'in ölümü sosyal medyada konuşuldu: 'Hastane değil, ticarethane gibi'

Genç Yasin'in ölümü sosyal medyada konuşuldu: 'Hastane değil, ticarethane gibi'
Genç Yasin'in ölümü sosyal medyada konuşuldu: 'Hastane değil, ticarethane gibi'
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir