"Windows 8'i Başarılı Bulmuyorum"

-

"Windows 8'İ Başarılı Bulmuyorum"

"Windows 8'İ Başarılı Bulmuyorum"

Win 8'e sallayanlar kervanına o da katıldı; onun yerine bakın hangi işletim sistemini koydu...

Microsoft'un son model işletim sistemi, piyasaya çıktığından bu yana haklı veya haksız birçok eleştirinin odak noktası oldu. Microsoft tarafından her defasında satış rakamı ve müşteri memnuniyeti açısından olumlu açıklamalar yapılan Windows 8, bu kez Acer patronu JT Wong'un diline dolandı.

Daha önce Windows 8 için "bekleyip görelim" tavrı takınan Wong, görünüşe göre beklemekten sıkılmış. Geçtiğimiz günlerde Bloomberg'e açıklamalarda bulunan Acer patronu, 2012'nin son çeyreğinde PC satışlarında yaşadıkları yüzde 28'lik düşüşten de Windows 8'i sorumlu tuttu: " Windows 8, başarısız olmuştur. Tüm PC pazarı, onun duyurulmasından sonra bile kendine gelemedi. Bu da Windows 8'in başarılı olup olmadığını ölçmeye yeter. "

Wong, Windows 8'in satış konusundaki başarısızlığından yakınırken, diğer yandan Chromebook satışlarının da gayet iyi gittiğini belirtti. Wong'a göre Chrome OS ile piyasaya çıkan Acer ürünlerinde, firma yüzde 5 ila 10 arası artış yaşadı. Windows 8 kadar geniş bir pazara sahip olmayan Chromebook'un bu anlamda gayet başarılı olduğunu belirten Wong, yakın zamanda Windows RT'li bir tablet çıkarmayı da düşünmediklerini söyledi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

ChromeMicrosoftWindows 8
Görüş Bildir