"Ülkeyi 80 Öncesine Döndürmeye Çalışıyorlar"

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz
"Ülkeyi 80 Öncesine Döndürmeye Çalışıyorlar"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, üniversitelerde karşıt görüşlü öğrencilerin karıştığı olaylara ilişkin, "Ülkeyi karıştırmak isteyenler, AK Parti'nin koyduğu siyasi istikrarı zedelemeye çalışanlar tarafından 80 öncesi öğrenci hareketlerine tekrar dönülmek isteniyor" dedi.

Bakan Yıldız, partisinin il başkanlığı tarafından düzenlenen il danışma meclisi toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin büyümesine, gelişmesine, ilerlemesine katkı konulan 12 yılın geride kaldığını belirtti.

AK Parti'nin 2023 yılı hedefleri olduğunu bildiren Yıldız, bu hedeflere ulaşılmaması için 12 yıldır olumsuz mücadele sürdürenler olduğunu ifade etti.

Okmeydanı'nda bazı terör örgütlerinin çalışma içinde olduğuna dikkati çeken Yıldız, şunları kaydetti:

"Hangi gerekçeyle olursa olsun, ister Soma'daki şehitlerimizin istismar edilmesi ister acının paylaşıldığı gerekçesiyle bunu kabul edemeyiz. Şu ana kadar dünkü depremle alakalı bir eylem yapmadılar ama herhalde yapacaklardır. Bu ülkenin idaresine konan irade, AK Parti idaresidir. Siyasi sorumluluğu yüklenen AK Parti'dir. Bu ülkenin yönetilmesini, bu ülkenin idare edilmesini sağlayan AK Parti hükümetleridir."

Yıldız, aynı anda 15 ilde eylem başlatılmaya çalışıldığına işaret ederek, 3 Kasım 2002 seçimlerinden sonra her 6 ayda bir bu tür girişimlerde bulunulduğunu aktardı.

Yıldız, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ülkeyi karıştırmak isteyenler, AK Parti'nin koyduğu siyasi istikrarı zedelemeye çalışanlar tarafından 80 öncesi öğrenci hareketlerine tekrar dönülmek isteniyor. Zemin uygun mu, hava şartları uygun mu? bakılıyor. Ama her defasında bizi sevmeyenler tarafından bu hareketlendirilmek isteniyor. Türkiye artık o eski günlerine dönmeyecek. Bu güçlü irademizi hep birlikte bunun karşısında çok net bir şekilde hissedecekler."

  • wsj.com.tr
Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiSomaTaner YıldızTerör
Görüş Bildir