Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Ülke Huzura Kavuşsun'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

'Ülke Huzura Kavuşsun'

'Ülke Huzura Kavuşsun'

Başbakan Yardımcısı Arınç, "Terörün bitirilmesi için bir çalışma içine girdik. Hükümet açısından 'sonucu ne olacaksa olsun ama ülke huzura kavuşsun' beklentisi içindeyiz" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği'nin (UTİB), Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde bu yıl 5'incisini düzenlediği ''Türkiye Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe Uluslararası Ar-Ge Proje Pazarı Zirvesi''nin ödül töreninde yaptığı konuşmada, bölünme korkusu, tehdit, panik ve endişenin, Türkiye'de her şeyi etkilediğini belirtti.

Arınç, şöyle konuştu: ''Ekonomi bu kadar ileriye giderken bir de terörle baş ettiğiniz, ülkemize huzurlu günlerin geldiği, insanların korku ve endişe olmadan birbirini rahatlıkla selamlayıp kucaklayabildiği bir Türkiye'yi düşünün. Evet, Güneydoğu ve Doğu Anadolu'nun kalkınması için her şeyi yaptık, yapmaya çalıştık ama çoğuna izin vermediler. Terör korkusuyla yatırımcı gidemedi. Gitti, araçları yakıldı. Gitti, tehdit aldı.

Elbette herkes parasını yatıracağı yerde huzurlu bir çalışma ortamı ister. Şimdi düşünün ki bire 10 katlanmıştır. Sadece 3 ay içerisindeki bu olumlu havayı teneffüs ettiğimiz için yatırımcıların, teşviklerden, imkanlardan istifade etmek için yaptığı müracaatlar şu anda 3 ayda bire 10 katlanmıştır. Bu, Türkiye için büyük bir şans.

Her şeyi göze alarak ve aklımızı kullanarak, reel politika yaparak Türkiye'de terörün bitirilmesi, silahların bırakılması ve huzurun gelmesi için bir çalışma içine girdik. Sonucunun hayırlı olmasını dileriz. Hükümet açısından 'sonucu ne olacaksa olsun ama ülke huzura kavuşsun' beklentisi içindeyiz.''

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanBaşbakan YardımcısıBülent ArınçTerör
Görüş Bildir