'Türkiye Teröristleri Eğitiyor'

 > -

'Türkiye Teröristleri Eğitiyor'

'Türkiye Teröristleri Eğitiyor'

Taraf Gazetesi'nden Ceyda Karan'ın haberine göre, Irak’taki temaslarını yürüten CHP lideri Kılıçdaroğlu’na, “Türkiye, Irak’a zarar veren teröristleri eğitiyor, elimizde belge var” denildi.

Irak Başbakanı Nuri el Maliki, dün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Irak meclisinde değişik mezheplerden vekillerinin bulunduğu bir ortamda kabul etti. Ardından İran’a gitmesi dikkat çekiciydi. Bir saat 15 dakikalık temasın flaş mesajı görüşmede bulunan Irak Meclisi Güvenlik ve Savunma Komisyonu’nun Başkanı Hasan Suneyd’den geldi. Görüşmeyi izleyen kaynaklara göre, Suneyd, el Kaide unsurlarını ima ederek, “ Türkiye topraklarında Irak’a zarar veren teröristleri eğitiyor, saklıyor. Bunlarla ilgili elimizde belgeler var” dedi. Bunun üzerine Maliki’nin “ Çok daha üstünde şeyler var” dediği öğrenildi. Görüşmeyi izleyen CHP kaynakları da bu ithamın gündeme taşındığını, “Türkiye’nin Irak’a müdahalelerini ispatlayacak elimizde belgeler bilgiler var dediler” sözleriyle doğruladı.

Taraf Gazetesi'nin sürmanşetten verdiği 'Türkiye teröristleri eğitiyor' haber akıllara "PKK'nın ana üssü olan Kandil hangi ülkede?" sorusunu getiriyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Cumhuriyet Halk PartisiIrakİranKemal KılıçdaroğluTaraf Gazetesi
Görüş Bildir