"Türkiye'nin AB Üyeliği Konusunda Alman Hükümetinin Büyük Şüpheleri Var"

 > -

Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Schauble, Türkiye'nin AB üyeliği konusunda Alman hükümetinde 'büyük şüphelerin bulunduğu'nu söyledi.

BBC canlı yayınında konuşan Alman hükümetinin iki numaralı ismi Maliye Bakanı Wolfgang Schauble, Almanya hükümetinde Türkiye'nin AB'ye üye olup olmaması konusunda büyük şüphlerin bulunduğunu söyledi.

Başbakanı Angela Merkel de Bild am Sonntag gazetesine yaptığı açıklamada, yarınki Türkiye- AB zirvesinden beklentilerini açıkladı. Merkel, Türkiye ile AB arasındaki Ortak Eylem Planı'nın durumu, AB'nin dış sınırlarınının korunması ve zor durumda olan Yunanistan'a AB olarak nasıl yardımcı olabilecekleri konularından oluştuğunu ifade etti.

Angela Merkel, Türkiye'nin Suriyeli 2,5 milyon sığınmacıyı ağırladığını ve bugün haklı olarak bu yükün Avrupa ile paylaşılmasını istediğini, Almanya'nın ise bir milyondan biraz daha az sığınmacıyı kabul ettiğini belirtti.

Merkel ayrıca Türkiye'deki Suriyeliler için ayrılan 3 milyar avroyla sığınmacılar için okullar yapılacağını ve istihdam imkanları oluşturulacağını aktardı.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AlmanyaAngela MerkelAvrupa BirliğiYunanistan
Görüş Bildir