'Türk Milletinin Soykırımla Yolları Asla Kesişmemiştir'

 > 
70PAYLAŞIM

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Papa Franciscus'un 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddiaları konusundaki sözleriyle ilgili, Türk milletinin soykırımla yolunun kesişmediğini, isminin seri cinayetlerle anılmadığını belirterek, "Papa ayinlerinde günah çıkarmaya devam etmelidir. Zira günah ziyadesiyle birikmiş ve fiyaskolar artmıştır" ifadesini kullandı.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından değerlendirmelerde bulunan Bahçeli, Türk milletinin varlığından asırlardır rahatsızlık duyanların Türklüğü Anadolu'dan kovmanın meşum ve melun planlarını yaptığını belirtti.

Papa Franciscus'un Ermeni iddialarına ilişkin söylemine de değinen Bahçeli, şunları kaydetti:

" Papa 12 Nisan günü Vatikan’da düzenlenen ayinde, '20. yüzyılın ilk soykırımı Ermenilere yapıldı' diyerek Haçlı emellerini yalanla suladı. 27 Kasım 1095'te toplanan Clermont Konsili'nde dünyevi iktidar hırsına teslimiyeti belgeleyen Papa II. Urbanus sanki tekrar dirildi. Urbanus'un çağrısıyla Haçlı akınları başlamıştı, Papa Fransuva'nın iftirasıyla soykırım seferleri 24 Nisan’a kadar iyiden iyiye yoğunlaşacaktır. Vatikan mesnetsiz ve geçen yüzyılın en aşağılık yalanı olarak tedavüle sokulan soykırım masalını değil, Kilise'nin katliam tarihine kafa yormalıdır. "

Soykırımın sömürgeciliğin kanlı kitabında yazılı olduğunu belirten Bahçeli, şu görüşleri paylaştı:

"Papa bilmelidir ki soykırım bir insanlık suçudur ve hamdolsun şanlı mazimizde buna dair en ufak bir iz ve emare yoktur. İster kabullenilsin, ister reddedilsin, Türk milletinin soykırımla yolları asla kesişmemiş, tertemiz ismi seri cinayetlerle anılmamıştır. Soykırım sömürgeciliğin kanlı kitabında yazılıdır. Soykırım Türklüğe diş bileyen çevrelerin mucidi olduğu bir felaket ve musibettir. Papa ayinlerinde günah çıkarmaya devam etmelidir. Zira günah ziyadesiyle birikmiş ve fiyaskolar artmıştır. Allah büyük ve kerimdir, asrın idrakine doğruları söyleteceğimiz, Türk milletinin helalini ve hakkını itiraf ettireceğimiz zaman yakındır."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir