'Tuğçe Davası'nda Reddi Hakim Talebine Ret

-
Abone ol

Almanya’da bugün sekizinci duruşması yapılan Tuğçe davasında kararın 16 Haziran’da çıkması bekleniyor. Savunmanın reddi hakim talebi ise kabul edilmedi.

Darmstadt Eyalet Mahkemesi’nde süren Tuğçe davasında savunma tarafından yapılan reddi hakim talebi reddedildi. Tuğçe Albayrak’ın katil zanlısı Sırp genci Sanel M.’nin (18) avukatları tarafından davanın 7. duruşmasında mahkeme başkanı hakim Jens Aßling hakkında önyargılı ve yanlı davrandığı gerekçesiyle verilen reddi hakim talebi geri çevrildi. Toplam 10 duruşma olarak planlanan dava kaldığı yerden devam ediyor. Bugün yapılan 8.duruşmada Tuğçe’nin ölüm nedeni konusunda bilirkişinin görüşlerine başvurulacak. Tuğçe Albayrak davasında kararın 16 Haziran tariihinde açıklanması bekleniyor.

Darmstadt Eyalet Mahkemesi’nde görüşülen davada, katil zanlısı Sırp genci Sanel M. (18) yaralamaya bağlı olarak ölüme sebebiyet verme suçlamasıyla yargılanıyor.

Olay Nasıl Olmuştu?

Tuğçe Albayrak 15 Kasım 2014 tarihinde bir restoranda tacize uğrayan 15 yaşlarında iki Alman kıza yardım etmek isteyince, Sanel M. ile aralarında tartışma çıkmış ve Sırp gencinin yumruk darbesiyle başını yere çarpan Tuğçe komaya girmişti. Günlerce makinalara bağlı olarak kalan Tuğçe Albayrak’ı hayata bağlayan makinaların fişi, ailesinin kararıyla 22.’nci doğum günü olan 28 Kasım’'da çekilmişti.

Ahmet YILDIRIM – ALMANYA / DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir