Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

CHP Van İl Başkanı: 'TOKİ İnsanları Kandırdı'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

"TOKİ İnsanları Kandırdı"

"TOKİ İnsanları Kandırdı"

Van 'da geçen yıl meydana gelen depremlerin ardından TOKİ tarafından yaptırılan afet konutlarının teslimi devam ederken, su ve ısınmayla sorunların giderilemediğini söyleyen CHP Van İl Başkanı Cemal Şen, basın açıklaması yaptı.

Şen, "İnsanlar, doğalgazlı olduğu söylenen evlerinde soba kurup ısınıyor. Taşıma suyla ihtiyaçlarını gideriyor. Öve öve bitiremedikleri konutlarını hali bu" dedi.

Van'da meydana gelen 7.2 ve 5.6 büyüklüklerindeki depremlerin ardından TOKİ tarafından, evleri yıkılan depremzedeler için kentin 5 ayrı bölgesinde afet konutlarının inşasına başlandı.

Yapımı tamamlanan konutlar da çekilen kuralarla hak sahiplerine teslim edilmeye başlandı. Ancak bazı bölgelerde halen su ve ısınma sorunu çözülemediği için depremzedeler konutlara taşınamıyor. Taşınanlar arasında birçok aile de evlerine kurdukları sobalarla ısınırken taşıdıkları sularla ihtiyaçlarını gideriyor.

TOKİ konutlarında yaşanan sıkıntıları dile getirmek amacıyla CHP Van İl Başkanı Cemal Şen, yaptığı incelemelerin ardından basın açıklaması yaptı. Bazı depremzedelerin de destek verdiği Şen, şunları söyledi:

"Manzara ortada. Konutların tamamına yakını kullanılabilir durumda değil. Konutların su sorunu, ısınma sorunu karşılanmamış durumda. Çevre düzenlemesi ve ibadethaneleri, eğitim alanları bitirilmemiş. İnsanlar doğalgazlı olduğu söylenen evlerinde soba kurup ısınıyor. Taşıma suyla ihtiyaçlarını gideriyor. Öve öve bitiremedikleri konutlar bakın ne halde. Bir yılda teslim ettiğiniz konutlarda halen iki yıllık iş var. Bu nedenle, burada kalmak zorunda kalan vatandaşlarımız büyük sıkıntılara katlanarak yaşam mücadelesi veriyor. "(MUK)

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Cumhuriyet Halk PartisiVan
Görüş Bildir