Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Tiffany'de Kahvaltı'yı Kaçıran Kadın

 > -

“Tiffany'de Kahvaltı”yı Kaçıran Kadın

Truman Capote’nin, ünlü yapıtı “Tiffany’de Kahvaltı”nın (Breakfast at Tiffany’s) ünlü kadın kahramanının adını kitabın son taslağında değiştirdiği ortaya çıktı.

Capote’nin klasikleşmiş novellasının daktiloyla çekilmiş, elle düzeltilmiş müsveddesi 250 bin dolarlık bir satış beklentisiyle ABD’nin New Hampshire eyaletinde müzayedeye çıkarılacak.

Müsveddenin sayfaları düzeltmelerle dolu olsa da hiçbiri Capote’nin kadın kahramanının adında yaptığı düzeltme kadar çarpıcı değil: Daha sonra romandan uyarlanan aynı adlı filmde Audrey Hepburn’ün oynadığı Holly Golightly karakterinin müsveddedeki ilk adı “Connie Gustafson” olarak görünüyor.

Random House tarafından yayınlanan novellanın 84 sayfalık nihai taslağı Capote’nin ilk ismin üzerini çizip yenisini yazdığı en az 150 örnek içeriyor.

Monroe’nun filmi de var

Capote’nin taslağı, R. R. Auction’ın 18-25 Nisan arasında gerçekleştireceği ve Hollywood’la ilgili parçaların yer aldığı online müzayedenin yıldızı. Müzayedede ayrıca Marilyn Monroe’nun 1954’te Güney Kore’deki birlikleri ziyareti sırasında bir topçu teğmenince kaydedilmiş bir filminin yanı sıra James Dean, Humphrey Bogart, Clark Gable ve Judy Garland imzalı eşyalar da var.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriKore
Görüş Bildir