“Terör Örgütü Gözünü Kurbanlıklara Dikti”

 > -

“Terör Örgütü Gözünü Kurbanlıklara Dikti”

“Terör Örgütü Gözünü Kurbanlıklara Dikti”

Dağda her defasında Zerdüştlügü önplana çıkararak Zerdüştlük propagandası yapan terör örgütü PKK’nın elebaşları, çıkar temini için Kurban Bayramı'na göz dikti. Avrupa’da terör örgütü PKK’nın sözde yardım kuruluşu adı altında faaliyet gösteren ‘’Heyva Sor a Kurdistan’’ ‘Kürdistan Kızılayı’ Müslümanların dini vecibesi olan kurbanlıklara da el attı.

Emniyet istihbarat birimlerine göre, Kandil'deki sözde yöneticiler, yandaşlarına talimat vererek, "Hakkâri, Şemdinli ve Suriye’deki Kürtleri bahane edip kurban bağışı ve deri toplayın. Paraları bize gönderin." dedikleri öğrenildi.

Avrupa ve Türkiye’de dağıttıkları bildiriler ile kurban bağışı ve para yardımı talep eden terör örgütü PKK’nın sözde yardım derneği, bu amaçla toplanan paraları Kandil’e göndereceği iddia edildi. Dağıtılan bildirilerde, ’’Yapacağınız kurban yardımları Hakkari, Şemdinli ve Şırnak Beytüşebap’a gönderilecektir. Kurban yardım bedeli 120 Euro'dur.’’ şeklinde ifadeler var.

Van’da yaptırılan TOKİ konutlarının depremzedelere teslimi sırasında terör örgütü PKK’ya yüklenen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bin yıllık kardeşliği yıkmaya inat, bir olup birlik olup Van'a sahip çıktık. Dünyanın 35 ülkesinden Van'a el uzatıldı. Biz Vanlı çocuklarımızın sıcak bir yuvaya kavuşmaları için uğraşırken, onlar gelen yardımları bölücü örgüt mensuplarına veriyorlardı. Dünyanın başka bölgelerinde Van için toplanan parayı bölücü örgüte veriyorlardı.’’ şeklinde açıklama yapmıştı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanHakkariKurban BayramıRecep Tayyip ErdoğanŞırnakSuriyeTerörVan
Görüş Bildir