"Teknolojide Kadın Hareketi" Yarışma Başvuruları Devam Ediyor!

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

"Teknolojide Kadın Hareketi" Yarışma Başvuruları Devam Ediyor!

"Teknolojide Kadın Hareketi" Yarışma Başvuruları Devam Ediyor!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin , ‘Teknolojide kadın hareketi’ projesinin Gaziantep toplantısına katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Bakan Fatma Şahin , bilgi ve teknoloji çağını iyi yönetmek zorunda olduklarını belirtti. Şahin “Genç olan nüfusumuzun en önemli kısmı kadınlardır. Toplumun yarısı olan kadınları yok saymak bizleri hedeflerimize ulaştırmaz. Eğer 2023-2070 hedeflerinden bahsediyorsak bugünden itibaren çalışmamız gerekiyor. Fırsat eşitliğini yakalamamız gerekiyor. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ dedik. Bunu söylediğimiz zaman genç, yaşlı, kadın engelli demeden fırsat eşitliği sağlamaya çalıştık. Şimdi baktığımız zaman temel eğitimde fırsat eşitliğini yakaladık. Yoksulun önünde eğitim konusunda engel olmasın dedik ve yoksul ailelere destek verdik. Sağlıkta da dönüşümü yakaladık. Doğan her çocuğumuzun sigortalı olduğu bir döneme geldik. Anne ve bebek ölümlerinin azalmasında en hızlı ilerleyen ülke haline geldik” dedi.

Bakan Fatma Şahin aile değerlerini önemsediklerini ifade ederek, “Güçlü aile zayıf kadın demek değildir. Güçlü aile kadını erkeği ve çocuğuyla huzurlu olan bir ailedir. Hem kariyer yapıp hem anne olmayı başarmak durumundayız. Başarı genetik kodlarımızda var ve bunu yapmaya çok müsaidiz” diye konuştu.

Teknolojinin imkanlarından faydalanmanın da önemine değinen Bakan Şahin, “Bu nedenle eğitim çok önemli. Sosyal medya üzerinden bilgiye ulaşmak çok önemli. Teknolojiden faydalanan çocuklarınızı korumak için bu tür eğitimler çok önemli. Şimdi büyük bir yarışma Gaziantep’te başlıyor. Bu yarışmanın birincisini Başbakanımız ile tanıştıracağız. Korkmadan büyük bir mücadele ve inançla bu projede olmanızı önemsiyoruz. Biz hükümet olarak yasalarımızı kadınlar için pozitif ayırımcılıkla yeniden düzenledik. Bunun birçok örneğini günümüzde kadınlar yaşayarak görebiliyor” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin yer altı zenginliklerinin bulunmadığını ve bu nedenle beşeri sermaye insan unsurunun eğitiminin çok önemli olduğunu hatırlatan Bakan Şahin, “Yer altı zenginliklerimiz yok. Peki neyimiz var? İnsanımız var genç beşeri sermayemiz var. AB yaşlanıyor bizde genç nüfusumuzu çok iyi şekilde yetiştirerek dünyayı yönete bilen insanları aramızdan ortaya çıkarmalıyız” dedi. Yapılan konuşmalarının ardından Bakan Fatma Şahin kadınlar için başlatılan yarışmaya katılım için geri sayımı başlattı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Avrupa BirliğiFatma ŞahinSosyal Medyakadınlar
Görüş Bildir