'Erdoğan Avucunu Yalar'

 > -
Abone ol

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Erdoğan keşke 30 milyon avroluk bir dava açsaydı da oğluna paraları sıfırladın mı derken belki biraz daha katkısı olurdu. Ama açıkça söyleyeyim avucunu yalar" dedi.

Kılıçdaroğlu, genel seçime iki gün kala çalışmalarını aynı zamanda milletvekili adayı olduğu İzmir'in ilçelerinde sürdürdü. 

Ziyaret ettiği ilçelerde halka da seslenen Kılıçdaroğlu, "Torbalı'dan bir daha Türkiye'ye söz veriyorum. Oy versin vermesin, CHP iktidarında hiçbir vatandaşı ötekileştirmeyeceğim. Çünkü siyasi kavgalardan bıktık, artık bu millet de bıktı. Kavgaya izin vermeyeceğim. Her konuda bana saldırıyorlar, hiçbirisine cevap vermiyorum" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekili adayı da olduğu İzmir'in ilçelerinde seçim çalışmalarını sürdürdü. Havalimanında sevgi gösterileriyle karşılanan Kemal Kılıçdaroğlu, ilk olarak Menderes İlçesini ziyaret etti. Burada otobüsten halkı selamlayan Kılıçdaroğlu, ardından 'çiftçi dostu' sloganlarıyla Torbalı'da karşılandı.

İlçe girişinde otobüsün önünü kesen vatandaşlar, Kemal Kılıçdaroğlu için kurban kesti. Otobüsten inen Kemal Kılıçdaroğlu'nun alnına bir kadın kurban kanı sürdü. Torbalı'da ilçe turu atan Kılıçdaroğlu, burada otobüsün üzerinde halka seslendi. 8 Haziran'da Allahın izniyle Başbakan olacağını söyleyen Kılaçdaroğlu, “Bu ülkeye barışı, huzuru getireceğim. Bu ülkede çocuklar yatağa aç girmeyecek. İşsizliği yolsuzluğu bayrağın altında tarihe gömeceğim. Üretici, çiftçi, esnaf, taşeron işçisi, esnaf kazanacak. Sadece hortumcular kaybedecek. Benim saray merakım, köşe dönme merakım yok. Benim tek hedefim var, bu ülkede herkes huzur içinde yaşasın. Benim tek görevim var 77 milyon yurttaşın vergilerinin hesabını size vermek. Bunu namuslu bir görev olarak görüyorum" dedi.

'Bir tek mazot fiyatında dünya lideriyiz'

Seçim vaatlerini anlatan ve herkesin, geçen seçimde başka partiye oy vermiş bir kişinin oyunu almak için ikna etmelerini isteyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “7 Haziran'da seçime giderken bir şeyi düşünmenizi istiyorum. Türkiye büyüdü, zenginleşti diyorlar, bu oldu da neden bu zenginlik bizim mutfağa gelmiyor diye düşünün. Türkiye büyüdü zenginleşti o zaman sorun, 6 milyon 200 bin işsiz neden oluyor. Neden dünyanın en pahalı mazotunu bizim çiftçiye satıyorlar. Bir şeyde dünya lideriyiz, hakkını teslim edelim. Çiftçiye en pahalı mazotu satmakta dünya lideriyiz. Ama sözüm söz, üretenin alın terini savunuyorum. Üretenden yanayım, çiftçiye mazot 1.5 TL olacak. Depolarınız dolacak. Ankara'daki beyler buna itiraz ediyorlar, 'nasıl yaparsın' diyorlar. Yapacağım, onlar da görecekler. İnşallah onlara emekten, çiftçiden, üreticiden yana nasıl olunur, kul hakkı nasıl yenmez bunun için kurs açacağım, onlar devlet nasıl yönetilir onu öğrenecekler" diye konuştu.

'4 yıl istiyorum'

Türkiye'nin sorunlarını 4 yılda bitirme sözü veren Kılıçdaroğlu, “13 yıl bunlara yetki verdik, tek başına yönetiyorlar. 6 milyon 250 bin işsiz, 17 milyon yoksul var. Ben öyle 13 yıl falan istemiyorum. Adam gibi 4 yıl istiyorum, 4 yılda bu ülkeyi şaha kaldıracağım. 27.5 yılımı devlete verdim. Vergi nasıl toplanır, kul hakkı niçin yenmez onlardan çok daha iyi biliyorum. Kimse merak etmesin. Ben sabah 06.00'da, oğluma parayı sıfırladın mı demeyeceğim. Bakanların çocuklarının yatak odalarında boy boy para kasaları olmayacak. Benim genel müdürlerimin ayakkabı kutularında para olmayacak, sadece üreteni düşüneceğim, sizin için çalışacağım" dedi. 

'Kimseyi ötekileştirmeyeceğim'

Türkiye'nin gerginliklerden artık sıkıldığını anlatan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Torbalı'dan bir daha Türkiye'ye söz veriyorum. Oy versin vermesin, CHP iktidarında hiçbir vatandaşı ötekileştirmeyeceğim. Çünkü siyasi kavgalardan bıktık, artık bu millet de bıktı. Kavgaya izin vermeyeceğim. Her konuda bana saldırıyorlar, hiçbirisine cevap vermiyorum. Çünkü benim derdim pastayı nasıl büyüteceğim, halkça nasıl bölüşeceğim, benim derdim, her eve huzur gelsin. 7 Haziran'da bunları sandığa gömeceğiz. Yaşanacak bir Türkiye için, çocuklarımız geleceğimiz, vatanımız için oyumuzu kullanacağız" dedi. Kendisini dinleyenlere "Söz mü" diye seslenip, onlardan söz aldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gazetecilerin sorularını da yanıtladı.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şöyle:

'Seçimin en başarısız kurumu YSK'

''Bu seçimin en başarısız kurumu YSK'dır. YSK iktidar partisinin arka bahçesi gibi davranıyor. YSK siyasal partinin siyasal organı, yan kuruluşu gibi çalıştı. Vatandaş ciddi endişe içinde oylarımız çalınır mı diye. Sandığa gidiniz CHP sandık konusunda gerekli güvenliği aldı. 4 bini aşkın avukat arkadaşımız sivil toplum örgütleri görev almıştır.

Sayın Erdoğan'ın tarafsızlığı konusunda endişelerimi defalarca ifade etmiştim. Kurtuluş Savaşı'nın ne olduğunu bilmiyordur. Partisinin iktidarda kalması için olağanüstü çaba içerisinde. Sormak isterim namus ve şeref kavramı nedir senin için? İktidar partisinin eş başkanı gibi çalışıyor. Siz cumhurbaşkanı değilsiniz.

'Keşke 30 milyon evroluk bir dava açsa'

Erdoğan 100 bin liralık tazminat davası açmış. 100 bin lira onu tatmin eder mi bilmiyorum. Keşke 30 milyon avroluk bir dava açsaydı da oğluna paraları sıfırladın mı derken belki biraz daha katkısı olurdu. Ama açıkça söyleyeyim avucunu yalar.''

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir