"Taraftarımızın Gönlü Rahat Olsun"

 > -

Şener, Yıldırım'la Yüzleşecek

Şener, Yıldırım'la Yüzleşecek

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, salı günü İstanbul 16’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde bordo mavili camiada, büyük yüzleşme olarak tanımlanan buluşmaya hazırlanıyor. Şener ile Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım çapraz sorguda karşı karşıya gelecek.

3 Temmuz 2011’de başlayan şike soruşturması sürecinde birbirlerine büyük suçlamalarda bulunan Trabzonspor Başkanı Sadri Şener ile Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, 11 ay sonra ilk kez salı günkü yapılabilecek çapraz sorguda karşı karşıya gelecek.

DİVAN KURULU’NA KATILMADI

Haberin Tamamı İçin:

Aziz Yıldırım'a Kötü Haber

Aziz Yıldırım'a Kötü Haber

Şike soruşturması kapsamında tutuklu yargılanan Aziz Yıldırım'a yarın yapılacak duruşma öncesi kötü haber...

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın avukatları, Ceza Muhakemesi Kanunu'nun ilgili prosedürüne uyarak, Yıldırım'ın tahliye edilmesi için yargılamayı yapan İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'ne dilekçe verdi. Avukatların başvurusunu değerlendiren mahkeme heyeti bu talebi reddetti. Avukatlar, bu karar üzerine bir üst mahkemeye yani 17. Mahkemesi'ne başvurdu. 17 Ağır Ceza Mahkemesi'nin bir başkan ve iki üyeden oluşan heyeti de Yıldırım'ın tutuklu yargılanmasına yap...

Haberin Tamamı İçin:

Çağlayan'da Çapraz Sorgu

Çağlayan'da Çapraz Sorgu

Ve Aziz Yıldırım ile Sadri Şener yüzleşiyor. Mahkeme, 93 sanığın çapraz sorgu için duruşmada hazır bulunmasını istedi. Aykut Kocaman da tanık. İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki şike davasına bugün 16. duruşma ile devam edilecek. Bu duruşmayı diğerlerinden farklı kılan başkanlar Aziz Yıldırım ile Sadri Şener'in mahkeme salonunda ilk kez yüz yüze gelecek olması.
MEHMET Ekinci başkanlığındaki mahkeme heyeti, son olarak 4 Mayıs'taki kararında Sadri Şener, Şekip Mosturoğlu, Nevzat Şakar, Tayfur Havutçu, Göksel Gümüşdağ, Mecnun Otyakmaz, İbrahim Akın, Serdar Kulbilge, İskender Alın, Sezer Öztürk, Korcan Çelikay ve Sercan Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu bütün tutuksuz sanıkların ...

Haberin Tamamı İçin:

Davada 'yüzleşme derbisi'... / Spor / Radikal İnternet

Davada 'yüzleşme derbisi'... / Spor / Radikal İnternet

Futbolda bu sezon bitse de geçen sezonun yargılaması devam ediyor. 3 Temmuz 2011'de başlayan şike soruşturması ve akabindeki davada bu hafta çok kritik duruşmalar yapılacak. Bir yanda ceza yargısındaki şike davası diğer yanda sportif yargının nihai aşamasını oluşturan Tahkim Kurulu’nda bu hafta yaşanacaklar, Türkiye futbolunun geleceğine damga vuracak.

PFDK’nın aldığı kararlara itirazları değerlendirecek olan Tahkim Kurulu’nun kararlarını perşembe günü açıklaması bekleniyor. Tahkim ya cezaları aynen onaylayacak ya da kaldıracak veya indirime götürecek. Tahkim’in verilen cezaları arttırması ise pek olası görünmüyor.

Çağlayan Adalet Sarayı’nda ise bugün şike davasının 16. duruşması başlıyor. Özel yetkili 16. Ağır Ceza Mahkemesi ’ndeki davada bugün çapraz sorgu için tutuklu, tutuksuz tüm sanıklar (92 kişi) hazır bulunacak. Bu nedenle bu haftaki duruşmaların davada tabiri caizse ‘kırılma noktası’ olması bekleniyor.

83 tutuksuz sanık gelecek

Haberin Tamamı İçin:

Tarihi Davada 16. Duruşma Başladı

Tarihi Davada 16. Duruşma Başladı

"Futbolda şike" iddiaları üzerine aralarında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu 9'u tutuklu 93 sanık hakkında açılan davanın 16. duruşması görülmeye başlandı.

Özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nce görülen duruşmaya aralarında Aziz Yıldırım ve Olgun Peker'in bulunduğu 9 tutuklu sanık katıldı.

ŞENER İLK KEZ KATILDI

Duruşmaya tutuksuz sanık Trabzonspor Başkanı Sadri Şener ilk kez katıldı. Şener salona girdiğinde sanıkların oturduğu yere değil, izleyicilerin yerine oturdu. Şener’in hemen yanına da Trabzonspor asbaşkanı Nevzat Şakar oturdu. İkili daha sonra avukatlarının uyarısı ile sanıkların oturduğu bölüme geçti.

Haberin Tamamı İçin:

İlk diyalog!

İlk diyalog!

Şike iddiaları üzerine açılan davanın 16. duruşmasında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile Trabzonspor Başkanı Sadri Şener arasında ilginç diyaloglar yaşandı.

Duruşmaya verilen ilk ara sonrası tutuksuz sanıklar koridora çıkarken; Aziz Yıldırım ile Sadri Şener verilen arada da konuşmadı. Şener, dışarıda Nevzat Şakar ve avukatları ile ayakta sohbet etti.

İçeride ise tutuklu sanıklar ile yakınları sohbet etti. Aziz Yıldırım, yanına gelen Beşiktaş'ın eski teknik direktörü Tayfur Havutçu ile bir süre sohbet etti.

Futbolda şike davasında Sadri Şener ifade vermeye başladı. İfade sırasında Şener ile Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım arasında ilk diyaloglar yaşandı. Yıldırım, 1992'de Şener'e verdiği bir ihaleyi hatırlatırken; Şener de "Ankaragücü-Fenerbahçe maçı ile ilgili bir teşvik konusu yok" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

DHA Doğan Haber Ajansı - son dakika haberleri - flaş haber -

DHA Doğan Haber Ajansı - son dakika haberleri - flaş haber -

Tarihi davanın 16. duruşmasında ilk olarak tanık Eskişehir Spor Kulübü Başkanı Halil Ünal dinlendi. Ünal, şike yapıldığı iddialarına yönelik bir bilgisinin olmadığını belirtti.

2011-2012 sezonunda Sezer Öztürk ile Fenerbahçe’nin ilgilendiğinden haberdar olduğunu belirttti ve “O transferi sadece FB yapmak istemedi. Sezer'i bütün takımlar almak istedi. Ben transfer görüşmelerinden haberdardım. Gizli saklı görüşme söz konusu olamaz. Beşiktaş da ilgilendi ama oyuncu Fenerbahçe’yi istedi. Benim de oyuncu tercihine göz önünde bulundurmam lazım. Bizden gizli görüşülme olmaz. Kaldı ki Aziz Yıldırım da abimiz, tanıdığımız birisi..."dedi.

Dava hakkında son gelişmeler için linke tıklayınız...

Haberin Tamamı İçin:

Yıldırım Şener'i de Güldürdü!

Yıldırım Şener'i de Güldürdü!

Sadri Şener'in bir soru üzerine, "Biz stada 15 trilyon harcadık. Devletten para tabi ki alacağız. O stat devletin stadı. Bizim değil. Çevresini de süsleyeceğiz..." demesi üzerine Aziz Yıldırım araya girdi.

Yıldırım'ın "Bu süsleme de bizim tarla gibi" esprisi, Şener de dahil olmak üzere salondakiler güldürdü.

Haberin Tamamı İçin:

Şekip Mosturoğlu tapesi montaj çıktı! / Spor / Radikal İnter

Şekip Mosturoğlu tapesi montaj çıktı! / Spor / Radikal İnter

Şike Davası'nda bugün çok önemli olaylar yaşandı. Bunlardan en önemlisi, Mahkeme tarafından yapılan bir açıklamaydı. Açıklamada; "Şekip Mosturoğlu 'nun tapesindeki konuşmaların başı, sonu, ortası kırpılarak iddianame'ye konulmuştur." denildi. Şekip Mosturoğlu ile Sami Dinç'in telefon kayıtlarının montajlanarak tape haline getirildiği ortaya çıktı. 11 ay son...

Haberin Tamamı İçin:

Çağlayan'da büyük yüzleşme

Çağlayan'da büyük yüzleşme

Şekip Mosturoğlu'nun tapesinin montaj çıktığı yönünde haberler sosyal medyada bomba etkisi yarattı ancak bu iddianın doğru olmadığı ortaya çıktı. Hakim, ses kayıtlarıyla yazılı tapelerin bire bir aynı olduğunu, sadece Şekip Mosturoğlu'nun Sami Dinç ile görüşmesinde 'kuzen' yerine 'kuzey' yazıldığını söyledi.

MAHKEMEDEN NOTLAR

Cengiz Demirel: İşçiler dediğim gerçekten de annemin evinde işçiler çalışıyordu.

Cengiz Demirel: Takip edildiğimizi kulüpteki görüntülerden anladık.

Cengiz Demirel: Fenerbahçe'ye hakem hatalarıyla yenildik.

ŞEN: "SERDAR, FENERBAHÇE'YE TRANSFER OLMAK İSTEDİĞİNİ SÖYLEDİ"

Mehmet Şen: Ben artik menajerlik yapmıyorum, 3 yıldır da maçlara gitmiyorum, tapede açıkca sadece transfere yardımcı olmaya çalıştığım görülüyor.

Mehmet Şen: Serdar Kulbilge, Fenerbahçe'ye transferi için benden yardım istedi ben de Kocaman'a ilettim.

Mehmet Şen: Serdar'ın babası hapiste öldüğü için polisle bir husumeti varmış. O yüzden polisten korkuyor.

Mahkeme Başkanı Sadri Şener'i Aziz Yıldırım'ın yanına oturttu.

YILDIZ: "TEŞVİKE İLİŞKİN DEDİKODU DUYDUM"

Aziz Yıldırım: Sen duyumla hareket ederek Trabzon'u da zan altında bırakıyorsun, onlara da yazık değil mi?

Mehmet Yıldız: Menajer ama benim degil, kendisiyle sık olmasada görüşürüm.

Aziz Yıldırım: Özkan Dogan kim?

Mehmet Yıldız: Hayır.

Aziz Yıldırım: Önce yüzüme bak. Göz göze gelelim. Bildiklerini söyle. Senin de düzgün biri olduğunu söylüyorlar, doğruları söyle, biz hapis yatıyoruz. Abdurrahman ve Sedat sana geldi mi?

Mehmet Yıldız: O konuşulan pozisyonun akabinde gol pasını ben veriyorum ve 3. gol oluyor, Sefer Yılmaz beni kızdırmak için gol öncesi pozisyonda neden kafa vurmadın diyor. Sefer Yılmaz, o zaman Eskisehir yardımcı antrenörüydü, eski takım arkadaşımdır. Benim kafa hakimiyetim zayıftır, toplara iyi çıkamam.

Mehmet Yıldız: Hayır, Sadece benzin istasyonuna ilişkin görüştük.

Ahmet Çelebi: Ben sana Sivasspor - Fenerbahçe maçına ilişkin bir şey söyledim mi?

Mehmet Yıldız: Mecnun Odyakmaz 'Maç satan karısını satar, namussuz, şerefsizdir' diyerek bizi uyardı.

Mehmet Yıldız: Takımda sürekli oynamadığım için sürekli oynayabileceğim bir takıma gitmeyi istediğimi başkana ilettim.

Mehmet Yıldız: Sonra takım arkadaşlarıma 'böyle işlere girmeyin, takıma leke gelmesin' dedim.

Mehmet Yıldız: Evet başkanın yanına gittim, kaptandım, soyunma odası koridorunda antreman sonrasında teşvike ilişkin bir dedikodu duydum diye başkana söyledim.

Mehmet Yıldız: Ahmet Çelebi ile benzinlik işi için görüştüm. Görüşmemiz salt bilgi almak amaçlıydı. Bana yardımcı olabilir mi diye sordum.

Mehmet Yıldız: Sivasspor - Fenerbahçe maçındaki şike iddialarını reddediyorum. 82'de oyuna girdim, skor 2-4'tü.

VEDERSON: FENERBAHÇELİ YÖNETİCİLERİN BENDE TELEFONU YOKTUR

Vederson: Alaaddin Yıldırım ile Ali Yıldırım'ı ayrı şahıslar sanıyordum.

Vederson: Alex bu konunun muhattabı ve yönetici değil. Samet yöneticilere ulaşır diye onu aradım.

Ali Rıza Dizdar: Sen alacağın için Alex'i neden aramadın?

Trabzonspor Avukatı: Madem günlük hayata ilişkin sık sık görüşüyorsunuz, neden 1 saat sonra buluşacağı biriyle 23 defa telefonla görüşüyor?

Vederson: Fenerbahçe'de çok güzel yılların geçti. İlişkimize dayanarak böyle bir yol izledim. Yazı gelene kadar Juan Figer'e söylemeye gerek duymadım.

Trabzonspor Avukatı: Neden avukatı ve menajeri varken, Samet Güzel'i aracı kılıyor?

Vederson: Evet, Juan Figer

Trabzonspor Avukatı: Görüşmelerin yapıldığı tarihte menajerin var mıydı?

Vederson: Görüşmede günlük konuşmalar oldu, 'Bursa'da memnun musun' diye soruldu, alacağımın da ödeneceği söylendi. Görüşmede Ali bey, Samet ve ben vardık.

Vederson: Daha önceki görüşmelerimde Samet'e alacaklarım olduğunu hep söylerdim, Fenerbahçeli yöneticilerin hiçbirinin telefonu ben de yoktur.

Mehmet Ekinci: Alacaklarıyla ilgiliyse insan kendi arar, Samet'i o aramıyor ki? Samet onu arıyor?

Vederson: Fenerbahçe'den aylık maaş alacağım ve maç başı alacağım vardı. Görüşme, Ali Yıldırım'ın ofisinde gerçekleşti.

Vederson: Fenerbahçe, Bursa'ya alacaklarıma dair resmi bir yazı göndermişti. Bu görüşme Sametle izin günümde buna ilişkindi.

Gökçek Vederson, yeminli tercüman eşliğinde ifade veriyor.

Hürriyet Gazetesinin haberine göre çapraz sorguya alınacak 92 kişi şöyle:

1- Olgun Peker

2- Aziz Yıldırım

3- Abdullah Başak

4- Abdullah Cila

5- Abdullah Eker

6-Abdullah Karakuz

7-Abdurrahman Yakut

8-Adil Şahin

9-Ahmet Ateş

10-Ahmet Çelebi

11-Alaeddin Yıldırım

12-Ali Kıratlı

13-Aykut Aydın

14-Beşir Acar

15-Bülent İbrahim İşçen

16-Bülent Uygun

17-Candemir Sarı

18-Cemil Turhan

19-Cengiz Demirel

20-Coşkun Çalık

21-Doğan Ercan

22-Emmanuel Emenıke

23-Erdem Konyar

24-Erkan Korkmaz

25-Erman Ertaş

26-Evren Kımıl

27-Faruk Taşseten

28-Faruk Yaşar

29-Fatih Akbaba

30-Fatih Sandal

31-Gökçek Vederson

32-Göksel Gümüşdağ

33-Hakan Karaahmet

34-Haldun Şenman

35-Halil Köntek

36-Hasan Çetinkaya

37-Hırçın Kımıl

38-Hikmet Karaman

39-İbrahim Akın

40-İlhan Çelikay

41-İlhan Yüksel Ekşioğlu

42-İskender Alın

43-Kenan Yaralı

44-Korcan Çelikay

45-Levent Eriş

46-Mahmut Boz.

47-Mahmut Güneş

48-Mecnun Otyakmaz

49-M.Şekip Mosturoğlu

50-Mehmet Şen

51-Mehmet Yenice

52-Mehmet Yıldız

53-Mesut Erdoğan

54-Metin Korkmaz

55-Mithat Halis

56-Muhammet Şenyüz

57-Murat Öztürk

58-Murat Yakarışık

59-Murat Şahin

60-Mustafa Sani Şener

61-M.Ulaş Ortakaya

62-Nevzat Şakar

63-Ömer Ülkü

64-Özcan Üstüntaş

65-Özden Aslan

66-Özden Tütüncü.

67-Sadri Şener

68-Samet Erdemir

69-Samet Güzel

70-Sami Dinç

71-Selim Kımıl

72-Sercan Yıldırım

73-Serdal Adalı

74-Serdar Berkin

75-Serdar Kulbilge

76-Serkan Acar

77-Seyit İbrahim Kalender

78-Sezer Öztürk

79-Şükrü Ongan

80-Talat Emre Koçak

81-Tamer Yelkovan

Haberin Tamamı İçin:

Savcıdan Aziz Yıldırım İçin Beraat Talebi!

Savcıdan Aziz Yıldırım İçin Beraat Talebi!

Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ve sanık avukatlarının katıldığı duruşmada, Cumhuriyet Savcısı Sadık Bayındır esas hakkındaki görüşünü açıkladı.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da arasında bulunduğu 7 kişinin ''gizli kalması gereken bilgileri temin ettikleri'' iddiasıyla yargılandıkları davada esas hakkındaki görüşünü açıklayan Cumhuriyet savcısı, dava konusu belgelerin ''askeri sır, gizli bilgi ve be...

Haberin Tamamı İçin:

'Şike' Davasında 17. Duruşma Başladı

'Şike' Davasında 17. Duruşma Başladı

CHA - İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, aralarında Olgun Peker'in de bulunduğu 8 tutuklu sanık katıldı. Aziz Yıldırım’ın sağlık sorunları nedeniyle duruşmaya katılamadığı öğrenildi.

Tutuksuz sanıklardan Sadri Şener, Göksel Gümüşdağ, Şekip Mosturoğlu, Nevzat Şakar, Tayfur Havutçu, Mecnun Odyakmaz, Serdar Kulbilge, Ümit Karan, İskender Alın, Mehmet Yıldız, İlhan Çelikay, Korcan Çelikay, İbrahim Akın, Tamer Yelkovan, Samet Güzel, Volkan Bahçekapılı’nın da aralarında bulunduğu birçok isim duruşmada hazır bulundu.

Haberin Tamamı İçin:

Yıldırım'a '30 bin $ ile 30 milyon $' sorusu - Polis Adliye-

Yıldırım'a '30 bin $ ile 30 milyon $' sorusu - Polis Adliye-

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Aziz Yıldırım hastaneye sevk ediliyor

Aziz Yıldırım hastaneye sevk ediliyor

Futbolda Şike Davası'nda tutuklu olarak yargılanan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın, Metris Cezaevi revirinde yapılan kontrollerinin ardından hastaneye sekvedilmesine karar verildi.

Haberin Tamamı İçin:

Ümit Karan'dan İtiraf

Ümit Karan'dan İtiraf

"Futbolda şike" iddialarına yönelik açılan davada sanık Ümit Karan'ın çapraz sorgusu yapıldı.

"ALİ KIRATLI İLE GÖRÜŞMEDİM MAÇTAN ÖNCE"

Mahkemenin üye hakimi, "Antalya-Eskişehir maçından önce Antalya'da Ali Kıratlı geldi mi? Görüştünüz mü?" sorusu üzerine Karan, "Yok görüşmedim" diye yanıt verdi. Mahkeme Başkanı, "Sen, Kıratlı ile yakınsın bu belli. Antalya'ya gelince yüz yüze görüşmedin mi?" diye sorması üzerine Karan, "Maçtan önce kampa giriyoruz. O zaman herkes ile görüşmeye izin verilmiyor" dedi. Mahkeme Başkanı da, "Sen takımda önemli adamsın tabi..." diye konuştu.

Ümit Karan'ın avukatı Ayhan Sağaroğlu, "Trabzonspor maçında niye önündeki Sezer Öztürk'e pas vermedin?" diye sordu.

Haberin Tamamı İçin:

Uzayan Süreçten O da Rahatsız!

Uzayan Süreçten O da Rahatsız!

İlk operasyonun 3 Temmuz'da yapıldığı, yargılamanın ise 14 Şubat'ta başladığı Futbolda Şike Davası'nın sonucu kadar ne zaman biteceği de merak konusu. Mahkeme Başkanı Ekinci, davayı bir an önce bitirmek istediklerini söyleyip "Gecikmiş adalet, adalet değil. Tutuklular var, insanlar mağdur oluyor" dedi.

MAHKEME BAŞKANI'NDAN MESAJ
Futbolda Şike Davası'nın Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci de 18. duruşmada bu konuyla ilgili kısa ama önemli açıklamalar yaptı. Ekinci, yargılamayı bir an önce bitirmek için uğraştıklarını belirtti.

Amaçlarının süreci hızlı sonlandırmak olduğunu belirten Mahkeme Başkanı Ekinci, "Gecikmiş adalet, adalet değil" dedi.

Sözlerini "Bir an önce davayı sonlandırmak istiyoruz. Tutuklular var, insanlar mağdur oluyor" diye samimi ifadelerle sürdüren Mehmet Ekinci, "Biz de başka dosyalara da bakıyoruz, bununla da ilgileniyoruz. Bir an önce bitirmek istiyoruz" diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

'Şike Davası'nda 18. duruşma kısa sürdü CNNTurk.com

"Futbolda şike" iddiaları üzerine aralarında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu 9'u tutuklu 93 sanık hakkında açılan davanın 18. duruşması tamamlandı. Davada yarın tutuklu sanıkların çarpraz sorgusu yapılacak.

Özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nce görülen duruşmaya, aralarında Olgun Peker'in bulunduğu 8 tutuklu sanık katıldı. Sağlık sorunları nedeniyle hastanede tedavi gören Aziz Yıldırım, duruşmaya katılmadı.

Davaya Mecnun Odyakmaz, Şekip Mosturoğlu ve Tamer Yelkovan'nın da aralarında bulunduğu bazı tutuksuz sanıklar katıldı.

Sanıkların ve avukatların salona alınmasının ardından ilk olarak yoklama yapıldı ve duruşmaya gelen sanıklar tespit edildi. Salona tutuklu ve tutuksuz sanıklar, avukatlar ve tutuklu sanıkların yakınları alındı.

Haberin Tamamı İçin:

‘Şike’de Sona Doğru

Mahkeme Başkanı Ekinci, “Amacımız hızlı olmak, gecikmiş adalet, adalet değil. Bir an önce davayı sonlandırmak istiyoruz. Tutuklular var, insanlar mağdur oluyor” dedi. Bugünkü duruşmada Savcı Ermertcan’ın esas hakkındaki mütalaasını vermesi bekleniyor.

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nce görülen futbolda şike davasının dünkü duruşmasında sanıkların çapraz sorgusuna devam edildi. Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın hastanede tedavi altında bulunduğu için katılmadığı duruşmaya suçtan zarar görme ihtimali nedeniyle müdahil olmasına karar verilen Trabzonspor’un avukatı Nusret Yılmaz katıldı. Huzurda dinlenen Faruk Yaşar’a da sorular soran Yılmaz salonda zaman zaman tansiyonun yükselmesine neden oldu.

Haberin Tamamı İçin:

Şike Davası'nda Flaş Gelişme!

Fenerbahçe Kulübü'nün yaptığı davaya müdahil olma talebi kabul edildi.

Futbolda şike' iddiaları üzerine aralarında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu 9'u tutuklu 93 sanık hakkında açılan davanın 19. duruşması görülmeye başlandı. Davada, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün davaya müdahil olma talebi kabul edildi.

AZİZ YILDIRIM KATILMADI
Özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nce görülen duruşmaya aralarında Olgun Peker'in bulunduğu 8 tutuklu sanık katıldı. Sağlık sorunları nedeniyle hastanede tedavi gören Aziz Yıldırım duruşmaya katılmadı. Davaya Sadri Şener, Nevzat Şakar ve Şekip Mosturoğlu'nun da aralarında bulunduğu bazı tutuksuz sanıklar katıldı.

Haberin Tamamı İçin:

'Şike' Davası'nda Gerginlik

Trabzonspor Kulübü Avukatının, İlhan Ekşioğlu'na sorular sorduğu sırada gerginlik yaşandı. Murat Özaydınlı, sorulara tepki gösterince Trabzonlusporlu olduğu öğrenilen bir kişi "Sormayacak mı" diye çıkıştı. Bunun üzerine Özaydınlı da "Bu adamlar 9 aydır tutuklu. Dön önüne" diyerek bağırdı.

"Futbolda şike" iddiaları üzerine açılan davada Aziz Yıldırım'ın sekreteki Nurgül Ok, tanık olarak dinlenildi. Mecnun Otyakmaz ile yaptığı bir telefon görüşmesinde, "Aziz Yıldırım'ın Lube Ayar'ı bir yazı nedeniyle fırçaladığı" yönündeki sözleri sorulan Ok, "Sözlerimi hatırlamıyorum" dedi. Sonra mahkeme başkanı söz konusu konuşmanın ses kaydını dinletti. Bunun üzerine Ok, "Biraz Otyakmaz'ı yumuşatmak için de söyledim" dedi. Ok'un ardından gazeteci Lube Ayar, tanık olarak dinlenildi. Ayar, söz konusu görüşmenin nedenini attığı bazı tweetler olarak açıkladı.

Haberin Tamamı İçin:

"Ali Koç, Gazetecinin Üzerine Yürüdü"

"Futbolda şike" iddiaları üzerine dokuzu tutuklu 93 sanık hakkında açılan davanın 19. duruşması görülmeye başlandı.

Mahkemeye verilen arada Fenerbahçe Asbaşkanı Ali Koç, kendisine "TRT ve NTV'ye talimatla haber yaptırıyor' diye Trabzonlu gazeteci Ali Savaş'ın üzerine yürüdü. Ortalık bir anda karıştı. Trabzonlu yöneticiler ve Şekip Mosturoğlu'nun da dahil olduğu olay büyüdü. Polisler araya girdi ve salonun boşaltılmasını istedi.

Haberin Tamamı İçin:

Camiayı Umutlandıran Gelişmeler

Şike soruşturmasında bugün sanıkların çapraz sorgularının ardından tahliye talepleri alınacak. Fenerbahçe camiasında Mahkeme Başkanı Ekinci'nin açıklamaları tahliye umudu yarattı. Aziz Yıldırım'ın sağlık sorunları nedeniyle de tahliye olacağı beklentisi yüksek...

"Futbolda şike" iddiaları üzerine aralarında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu 9'u tutuklu 93 sanık hakkında açılan davanın 19. duruşması bugün görülüyor.

Haberin Tamamı İçin:

Savcı "Aziz Yıldırım cezalandırılsın"

MÜTALAANIN DETAYLARI

Şike davasında duruşma savcısı mütalaasını okumaya başladı...

 • Aziz Yıldırım, 3 maçtaki teşvik iddiasından ve 1 maçtaki şike iddiasından beraat etsin.

 • Aziz Yıldırım 6 maç şikeden, 3 maç teşvikten ve örgüt kurmaktan 14 yıl ile 39 yıl 9 ay arasında cezalandırılsın...

Haberin Tamamı İçin:

Yıldırım'a 14-39 Yıl Hapis Talebi!

Futbolda Şike Davası'nda Savcı esas hakkındaki mütalaasını verdi! Savcı, Aziz Yıldırım'ın 6 maçta şike, 3 maçta teşvik suçu işlediğini ayrıca haksız ekonomik çıkar suçu işlediğini öne sürerek hapis talebinde bulundu!

Haberin Tamamı İçin:

İŞTE HAPSİ İSTENEN İSİMLER!

Savcı, Futbolda Şike Davası kapsamında esas hakkındaki mütalaasını okumaya devam ediyor. Şu ana kadar haklarında hapis cezası talep edilen isimler şunlar:

 • Aziz Yıldırım (6 maçta şike, 3 maçta teşvik ve haksız ekonomik çıkar suçlamasıyla)

 • Ali Yıldırım (Örgüt ve şike suçlamasıyla)
  reklam

 • Şekip Mosturoğlu (Örgüt, şike ve teşvik suçlamasıyla)

 • İlhan Ekşioğlu(Örgüt ve şike suçlamasıyla)

 • Bülent Uygun (Örgüt, şike ve teşvik suçlamasıyla)

 • Cemil Turan

 • Göksel Gümüşdağ

 • İbrahim Akın (Şike ve teşvik suçlamasıyla)

 • İskender Alın (Şike ve teşvik suçlamasıyla)

 • Mecnun Otyakmaz (Örgüt ve şike suçlamasıyla)

 • Korcan Çelikay (Şike suçlamasıyla)

 • Mehmet Yıldız (Şike suçlamasıyla)

Haberin Tamamı İçin:

Aziz Yıldırım'a Tahliye Çıkmadı

Aziz Yıldırım ve İlhan Ekşioğlu'nun tutukluluk halinin devamına karar verildi.Özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen şike davasında 9 tutuklu sanık için yapılan tahliye talepleri hakkında karar verildi.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Asbaşkan İlhan Ekşioğlu, Olgun Peker ve Yusuf Turanlı için yapılan tahliye talebi reddedildi.
Ali Kıratlı, Bülent İşcan, Sami Dinç, Haldun Şenman ve Ahmet Çelebi'nin ise tahliyesine karar verildi.

Bir sonraki duruşma 25-26-27 Haziran tarihlerinde yapılacak.

Haberin Tamamı İçin:

Aziz Yıldırım Ve Sadri Şener'e Başkanlık Yasaklansın

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen ‘şike davasının’ 19. duruşmasında duruşma savcısı Ufuk Ermertcan mütalaasını açıkladı. Savcı Ermertcan, 260 sayfalık mütalaada 93 sanık hakkındaki taleplerini açıklarken Aziz Yıldırım ve Sadri Şener'in yargıl...

Haberin Tamamı İçin:

Yıldırım'a tahliye yok - ntvmsnbc.com

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Metris Önünde Kameramana Saldırı

Şike davasından tahliye edilen Ahmet Çelebi, Ali Kıratlı, Haldun Şenman, Sami Dinç ve Bülent İşçen’in Metris Cezaevi’nden çıkışlarını çekmek için bekleyen basın mensupları saldırıya uğradı.

Metris Cezaevi önünde tahliye olacakların yakınlarını görüntüleyen basın mensuplarının yanında duran 34 TN 6674 plakalı siyah renkli bir minibüsten inen bir kişi "Her şey sizin yüzünüzden başladı" diyerek küfürler etti, ardından da tekme ve yumruklarla saldırdı. Yakınlarının "Yapma Coşkun" diye seslendiği saldırgan, İhlas Haber Ajansı (İHA) kameramanı Onur Turan’ın kamerasını kırdı.

Haberin Tamamı İçin:

"Taraftarımızın Gönlü Rahat Olsun"

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, ''futbolda şike davası''na ilişkin, ''Trabzonspor taraftarının gönlü rahat olsun. Trabzonspor'u sıkıntıya sokacak bir durum söz konusu değil'' diye konuştu.

Şener, savcı mütalaasında Sivasspor-Fenerbahçe maçında teşvik primi girişimi iddiasıyla cezalandırılma isteminin suçlu oldukları anlamına gelmeyeceğini belirterek, ''Benim 'tape'ler de güvenlik işlerini yapan Zeki Mazlum ile bir kez görüşmem var. O görüşmede ne Sivas kelimesi geçti ne Sivas yöneticisinin ismi geçti ne başkan Mecnun Odyakmaz'ın ismi geçti ne de Sivaslı bir futbolcunun ismi geçti. Ben çok rahatım. Onun için Trabzonspor taraftarının gönlü rahat olsun. Trabzonspor'u sıkıntıya sokacak bir durum söz konusu değil'' diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AkaryakıtAnkaraAntalyaAydınAykut KocamanAziz YıldırımBeşiktaş Jimnastik KulübüBursaEskişehirFenerbahçeFenerbahçe Spor KulübüİstanbulPolisSamet GüzelSavaşTRTTrabzonspor Kulübüolaytahliyetransfer
Görüş Bildir