"Tam Seferberlik Zamanıdır"

-

"Tam Seferberlik Zamanıdır"

"Tam Seferberlik Zamanıdır"

Fatih Terim, Türk futbolunda her türlü alanda idari, teknik, ekonomik anlamda tam seferberlik zamanı olduğunu söyledi.

Türkiye Futbol Direktörü ve A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, "Türk futbolu adına eğer el birliğiyle hareket edemezsek bir şey yapamayız. Her türlü alanda idari, teknik, ekonomik anlamda tam seferberlik zamanıdır" dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Kurulu tarafından İzmir'de düzenlenen "TFF-PTT 1.Lig Kulüpleri Buluşması" toplantısına katılan Terim, yaptığı konuşmada, geçen hafta Spor Toto 2. Lig ve 3. Lig kulüpleri başkanlarıyla yapılan toplantıya katılamadığı için üzgün olduğunu, onlarla da en kısa zamanda bir araya gelmek istediğini söyledi. Antalya'da akademi ligleri dahil bütün liglerin teknik adamlarıyla görüşmeler yaptıklarını hatırlatan Terim, şöyle konuştu:

"Yüzde 97'lik katılım oranıyla bir hafta geçirdik. Doyurucu toplantılar yaptık. Bu tür toplantıların faydalı olacağına inanıyorum. Toplantılarda istekler ve dilekler kısmı en etkili bölümü oluyor. Yaptığımız toplantılarda geri bildirimleri aldık. PTT 1. Lig teknik direktörleri kendisini çok rahat ifade edebildi. Onlarla teknik konuları konuştuk. Ama işin idari ve ekonomik bölümü çok daha önemli. Profesyonel kurulun 'gidilmedik kulüp, gezilmedik tesis kalmayacak' sloganına 'eksiği halledilmemiş' kulübü de eklersek çok daha iyi olacak."

Terim, toplantıların sadece görüşmede kalması taraftarı olmadığını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biz bir ekip hazırladık. Bu ekip Süper Lig, 1. Lig ve 2. Lig kulüplerinden başlayarak, takımların profesyonel yetkilileriyle görüşecekler. Saha, tesis, başka ne eksikler varsa tespit edecekler. Bunun içinde teknik arkadaşlarımızla beraber teknik konuşmalar olacak. Çünkü beraberce bir takım şeyleri çözmemiz lazım. Şu ana kadar çözemedik. Geride fazla kalmayarak ama geriyi de iyi hatırlayarak bir takım şeyleri çözeriz diye düşünüyorum. O yüzden inşallah bitirmedik tesis kalmasın, ekonomik sıkıntısı olan kulüp kalmasın, çok güzel şekilde idare edilen kulüpler olsun."

Göreve geldikten sonra 1. Lig'den ve 2. Lig'den futbolcu olup olmadığını sorduğunu belirten Terim, şunları kaydetti:

"Arkadaşlarımız maalesef fazla gelmediğini söylediler. Ben de bir grubu PTT 1. Lig'e gönderdim. Antalya'ya 50'ye aşkın oyuncu geldi. Bir takım takım arkadaşlar ön plana çıktılar, bu takım faaliyetleri de fazlalaştıracağız. Bölgelerle ilgili tasarrufumuzu anlatacağız. Türk futbolu adına eğer el birliğiyle hareket edemezsek bir şey yapamayız. Her türlü alanda idari, teknik, ekonomik anlamda tam seferberlik zamanıdır."

TFF Profesyonel Kurul Başkanı Arif Koşar da geçen hafta 2. Lig ve 3. Lig kulüp başkanlarıyla bir araya geldikten sonra bu hafta da PTT 1. Lig başkanlarıyla buluştuklarını, toplantıda takımların sorunlarının yanı sıra e-bilet uygulaması hakkında görüş alışverişinde bulunacaklarını söyledi. Kurul olarak "gidilmedik kulüp, gezilmedik tesis kalmayacak" sloganıyla başlattıkları görüşmelerin faydasını gördüklerini belirterek, tüm takımlara ligin 2. devresinde başarılar diledi.

Kulüpler adına bir konuşma yapan Manisaspor Kulübü Başkanı Emre Hasgör de PTT 1. Lig ekiplerinin sorunlarıyla ilgili toplantının çok güzel geçeceğine inandığını belirterek, toplantının sonunda çıkan kararların kulüplerin faydasına olacağına inandığını sözlerine ekledi.

AA

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AntalyaFatih TerimİzmirMilli TakımPassoligTFFfutbol
Görüş Bildir