"Taciz Olduğunu Sonradan Anladığınız Bir Olay Var mı?" Sorusuna Gelen 15 Travmatik Cevap

-

Türkiye'de yaşayan kadınlar olarak ilk taciz edildiğimiz anı hatırlamamız güç... Akrabalarımızdan, anne ya da babamızın arkadaşlarından, esnaftan gördüğümüz cana yakın tavırların bir kısmının taciz olduğunu, hatta bazılarının ileri gittiğini çok sonra anladık. Çünkü yabancılara karşı dikkatli olmamız gerektiği bilincini, yakın olsak bile herkesle ten teması kurmamamız gerektiğini çok sonra öğrendik. Acı bir şekilde olsa da...

Twitter'dan delirmedi yorgun "Taciz olduğunu sonradan anladığınız bir olay var mı?" diye sordu, 16 kişi hatırladığı kadarıyla içini döktü.

Kaynak: https://twitter.com/delirmedi/status/103...

1. Sorsanız, çok masum bir hareket olarak gösterirlerdi şimdi...

2. Net bir şekilde zorbalık...

3. Memeleri yeni olgunlaşan ve sütyene alışmaya çalışan genç bir kız için daha korkunç ne olabilir?

4. Evet, yaşanıyor bunlar...

5. Pandik...

6. Kuaför dayaması...

7. Akrabalar...

8. Ve diğer erkeklere yapılan zorbalıklar...

9. Erkeklerin büyük bir kısmı kabul etmese de, bunların hepsi taciz.

10. En çok da yakınlarımızdan korkmamız gerektiğini anladık sanırım...

11. 😡

12. Tabii ki şiddet doğru bir eylem değil...

13. Bilemiyoruz işte o yaşta neyin ne olduğunu...

14. Hepimiz yaşadık, hâlâ da yaşanıyor bunlar...

15. Ve tabii ki erkekler de yaşadı...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
aytunc.garip.7

bizde o nazik olma durumu vardı ve hala var nazik olan erkekler ufak bir hata yaptığı zaman o kaba piçlerin dikkatini çeker sürekli o hatayla dalga geçerlerdi kız derlerdi tabi o erkeğin de gururunu kırarlardı sürekli 'bi şu çocukla kız diye dalga geçiyim de kızlar etkilensin uff ne kadar kuulum'diye düşünürlerdi bu piç erkekler sinirlerim bozuldu aq

belphegor

Etek kaldırma yoktu bizde ya, diğerlerinden duyuyordum az buçuk ama bizim sınıfta yoktu. Bizde katıksız anarşizm vardı, sistemi taciz ediyorduk biz. 35 kişilik sınıfta 20 kişi 'olm örtmen gelene kadar kapının orda oynayalım qweqwe' mantalitesindeydi, hatta üç tanesi tam bir Deli Yürek idi, merdivenlerin başında laga luga yaparlardı. Hoca merdivenin başında belirdiği an çita görmüş ceylanlar gibi kaçardık, sınıfa girelim derken 20 kişi üst üste düşerdik. Fix bir olaydı bu, hep olurdu. Tabi kimse bu işi taciz için yapmazdı, en altta kalan partizan nefesinden feragat etmiş, Tutunamayanlar portresine hayat vermişiz ne tacizi amk? Sınıf konusunda şanslıydım, zehir ama hababam tipi sınıflara düştüm hep. Esas olaylar lise 1'den itibaren başlıyor, iki cins de kış uykusundan uyanan ayılar gibi komple aç.

kedili-bir-ev

bende bu konuda şanslı taraftaymışım

kaanyusuf.gul

Bir bizim sınıfta olmadı bunlar sanırım bu ne amk okul okul değil kerhaneye dönmüş

yavuz-selim-tazegul

#7 Diğerlerini anlarım gerçekten taciz edilmişler ama sırf küçükken bir çocuğa,akrabamız olan bir çocuğa sarıldık,öptük veya iltifat ettik diye tecavüzcü konumuna düşmek bana hiç doğru gelmiyor.

vedat-kaplan1

#12 sonuna kadar haketmiş

Görüş Bildir