'Sümeyye Erdoğan’a Suikast' İddiası ve Twitter'dan Seçmece Tepkiler

 > -
Abone ol

Star, Akşam ve Güneş gazeteleri, bu kez Gülen cemaatinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’a suikast planladığını ileri sürdü. 

Hükümete yakınlığı ile bilinen 3 gazetenin Emre Uslu olduğunu ileri sürdükleri Fuat Avni ile ilgili 5 gündür devam eden ortak yayınları ve "imzasız" haberleri sürüyor.

Bugün yayınlanan habere göre Twitter’daki özel mesaj (DM) üzerinden iletişim kurdukları öne sürülen Fuat Avni ve CHP milletvekili Umut Oran, "suikast planının" ayrıntılarını konuşuyor.

Oran: 'Ethem Sancak telefona Çıkmadı'

Haberlerde adı geçen CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, konuyla ilgili suç duyurusunda bulundu.

Halk TV'de yayınlanan Ayşenur Arslan'ın hazırlayıp sunduğu Barış Yarkadaş'ın konuk olduğu Medya Mahallesi programına telefonla bağlanan Umut Oran'ın konuya ilişkin açıklamaları ise şöyle:

"Ne söyleyeceğimi bilmiyorum, kabus gibi. Kabusa uyanmış gibiyim. Hatırlarsanız, genel başkanımız aylar önce  MİT'in CHP'yi dinlediğini, fişlediğini söylemişti. Biz o yüzden konuşmalarımıza çok dikkat ediyoruz.

TEK BİR KAYNAKTAN ÇIKIYOR

Bu haberler tek bir kaynaktan çıkıyor, havuz medyasından. Bütün gazetelerin cümleleri aynı. Bu sadece bana yapılan bir hareket değil, CHPye yapılan bir hareket, ben de varım içinde, genel başkanımız da var, başka milletvekili arkadaşlarımız da var.  Öncelikle hukuki süreci işletmeye karar verdik." 

'BUNUN ARKASINDA BİR ÇETE VAR'

Oran, Ayşenur Arslan'ın, "Bu iddialar MİT kaynaklı mı, sizce arkasında MİT mi var?" sorusuna "Arkasında bir istihbarat örgütünün olduğu açık ama MİT mi bilemem" diye cevap verdi. "Bunun arkasında bir çete var" diyen Umut Oran, Akşam, Star, Güneş gazetelerinin alınış sürecini, TMSF tarafından el koyulan gazetelerin Ethem Sancak gibi yandaş iş adamlarına nasıl satıldığını hatırlattı.

ALÇAKÇA, ŞEREFSİZCE, AHLAKSIZCA İFTİRALAR

Oran, sözlerini şöyle sürdürdü: "Alçakça, şerefsizce, ahlaksızca iftiralar. Teknik olarak imkansız bir şey. Twitter'ın direkt mesajında irtibat kurulduğu iddia ediliyor. Bunun için iki tarafın birbirini takip etmesi lazım, ben bu bahsedilen şahısları takip etmiyorum, onlar da beni takip etmiyor, bir diyalog içinde olmamız teknik olarak mümkün değil. 

'SAYMANLIKTAN 8 AY ÖNCE AYRILDIM'

Herkesin bir konuşma tarzı var, yazma tarzı var, jargonu var. Konuşma tarzına baktığınız zaman mahalle tarzıyla konuşması var. Benim hiç tarzım değil. Tarihlere bakıyorsunuz, para gönderme işinden bahsediliyor, o tarihlerde ben genel sayman değilim. Genel saymanlıktan 8 ay önce ayrılmıştım."

'ETHEM SANCAK TELEFONA ÇIKMADI'

Umut Oran, gazete patronu Ethem Sancak'ı aradığını ancak Sancak'ın Umut Oran'ın telefonuna çıkmadığını duyurdu. Oran aynı zamanda üzüntü duyduğunu, siyasi rekabet için bir aile bireyinin bu şekilde kullanılmasından duyduğu rahatsızlığı dile getirdi, "Biz bunlar için mi siyaset yapıyoruz, nerede aş, nerede iş yazıklar olsun" dedi.

‘Sümeyye’ye suikast’ haberine sosyal medyada bazı tepkiler şöyle:

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir