Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

"Sosyal Market"Ten Ayda 20 Bin Kişiye Destek

0PAYLAŞIM

"Sosyal Market"Ten Ayda 20 Bin Kişiye Destek

İSTANBUL Anadolu Ajansı - HİKMET FARUK BAŞER - Beyoğlu Belediyesi tarafından kurulan Sosyal Market, yeni tip koronavirüs Kovid-19 yarıyılında aylık 20 bin şahsa takviye eriştiriyor.

Beyoğlu'nda belediye tarafından 10 sene evvel kurulan ve ilçedeki gereksinim sahibi ailelerin gereksinimlerini karşılayan market, pandemi sürecinde de 7'den 70'e gereksinim sahibi yurttaşların en büyük sponsoru oldu.

Yurttaşlar marketten yiyecekten giyime, paklikten şahsi bakım mahsullerine kadar her türlü gereksinimini kendilerine verilen sosyal kart ile alışveriş yaparak karşılıyor.

Beyoğlu'ndaki Sosyal Market'deri pandemi yarıyılında her ay 4 bin 210 aileden takribî 20 bin birey yararlanıyor.

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, Sosyal Market'deri sene süresince desteklerin yapıldığını belirterek, "İlçemizdeki gereksinim sahibi yurttaşlarımız bu hizmetten oldukça hoşnut." dedi.

Yıldız, yurttaşların her türlü gereksinimini Sosyal Market'deri karşıladığını dile getirerek, şöyle devam etti:

"Beyoğlu Belediyesi Sosyal Market'i pandemi sürecinde de yurttaşların en büyük sponsoru oldu. Pandemi yarıyılında Sosyal Market'deri aylık 4 bin 210 aileden takribî 20 bin birey kumpaslı olarak takviye alıyor. Koronavirüs yarıyılında Covid-19 ihtiyatları kapsamında sosyal mesafenin korunmasını emeliyle Hazır Takviye Koliyi uygulamasını da başlattık. Bu sayede gereksinim sahiplerine takviyelerini devamlı eriştirdik. Salgın sebebiyle konutlarından çıkamayan yaşlı, manili ve kronik rahatsızlığı bulunan gereksinim sahiplerinin takviye kolileri ise market misyonluları tarafından konutlarına kadar götürülerek teslim edildi."

Sosyal Market'deri çocukların eğitim ve öğretim seneyi başlangıcında kırtasiye gereksinimlerinin de karşılandığını vurgulayan Yıldız, her bayram evvelinde de 4 bin çocuğa bayramlık kıyafet verildiğine sözlerine ilave etti.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir