'Son Atamalar İçime Sinmiyor'

131PAYLAŞIM

'Son Atamalar İçime Sinmiyor'

'Son Atamalar İçime Sinmiyor'

Sakarya'ya atanan Kayseri Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Bingöl, yargıdaki son atamalarla ilgili olarak, "İçime sinmiyor" dedi.

Hiç kimseye biat etmediklerini dile getiren Bingöl, "Biz hiçbir sınıfın, kişinin, şahsın, zümrenin savcısı olmadık, herkesin savcısı olduk. Kimsenin biatı altına girmeyiz, adalete, hukuka biat ederiz" dedi.

Barodaki bir grup avukat, geçen hafta Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan Kayseri Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Bingöl'e veda ziyaretinde bulundu. Ziyarette açıklamalarda bulunan Başsavcı Bingöl, "Hukukçuların halinden hukukçular anlar. Türkiye'nin de gündemini görüyorsunuz. Hukuktan bahsedebilmek için hukuku bilmek lazım. Adalete inanmak lazım. Bu kapsamda adaleti sağlamak için birlikte çalıştık. Herkese teşekkür ediyorum. Biz hiçbir sınıfın, kişinin, şahsın, zümrenin savcısı olmadık, burada herkesin savcısı olduk. Herkese eşit adalet dağıtmaya çalıştık. Farklı olmaya çalıştık. Biz Allah'a inanıyoruz dedik, birileri biz daha çok inanıyoruz dediler. İyi, tamam dedik. Biz vatan, millet, bayrak dedik. Biz insanları seviyoruz dedik, bu hiç olmadı dediler. Ama doğru bildiğimizi yaptık. Allah'a inanmaya devam ettik. Adalete inanmaya devam ettik. İnsanlara inanmaya, insanları sevmeye devam ettik. Bundan sonra da devam edeceğiz. Bunun önüne kimse geçemez. Biz devlet memuruyuz, bundan sonra Hakkari olur, Samsun olur, Erzurum olur. Gider görevimizi yaparız. Biz kimsenin biatı altına girmeyiz, adalete, hukuka biat ederiz. Türkiye hakim, savcı, polis devleti değil, hukuk devletidir. Bundan sonra da böyle devam edecektir" dedi.

Diğer yandan Bingöl, bir basın mensubunun yargıdaki son atamalarla ilgili sorusuna da, "İçime sinmiyor" yanıtını verdi. Bingöl, "Bu değerlendirmeyi kendim için değil genel manada yapıyorum" diye konuştu.

Ziyaret eden yaklaşık 40 avukat adına konuşan baro eski yöneticilerinden Cavit Dursun ise Bingöl'e çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından günün anısına avukatlar Başsavcı Bingöl'e Atatürk tablosu hediye etti.

Cafer ZENGİN / KAYSERİ (DHA)

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir