'Sizin Savaşınızda Ölmeye Hazır Değiliz'

 > -

'Sizin Savaşınızda Ölmek İstemiyoruz'

'Sizin Savaşınızda Ölmek İstemiyoruz'

İsrailli aktivistler, hükümetin İran’ı bombalama planlarına hız verdiği haberlerinin yayılmasının ardından Tel Aviv sokaklarını barış afişleriyle donattı. “Sizin savaşınızda ölmeye hazır değiliz” sloganıyla yayınlanan afişlerde çeşitli yaş gruplarından İranlılar ve İsrailliler poz verdi.

İsrail’in nükleer bomba geliştirdiği şüphesiyle İran’ın tesislerine saldırı düzenleme ihtimali artarken sivil toplum barış mücadelesine hız verdi. Bu yıl Facebook üzerinde İsrailli kullanıcılar arasında hızla yayılan “Ülkenizi asla bombalamayacağız - Sizi Seviyoruz” kampanyasının başarısı üzerine Almanya’nın Münih kentinde buluşan İsrail ve İranlı barış aktivistleri yeni bir ortak eylem hazırladı. Grafik tasarımcısıyken barış aktivistine dönüşen Roony Edry, yeni kampanyada daha güçlü bir mesaj yarattı: “Sizin savaşınızda ölmeye hazır değiliz”.

Ortadoğulu kullanıcıların profillerinde hızla yayılmaya kampanya için Edry “Bu savaşın siyasetçilere ait olduğunu; halkların savaşı olmadığını ‘sizin’ diyerek vurguladık. Kampanya İran’da çok hızlı yayılamıyor. İnsanlar yüzlerinin görünmesinden çekiniyor” dedi. Görüntülerin internette yayılmasının ardından aktivistler fotoğraflarının kullanılmasını isimlerinin gizlenmesi şartıyla kabul eden İranlıların fotoğraflarının kullanıldığı afişleri Tel Aviv sokaklarına astı. Edry, kampanya için 150 bin dolar bütçe öngördüklerini; şu ana kadar 4 bin dolar değerinde bağış toplayabildiklerini anlattı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AlmanyaFacebookİranİsrail
Görüş Bildir