'Sizi Öldüreceğim' Diyerek Video Çekmişti: Çocukların Velayeti, Kendilerini Ölümle Tehdit Eden Annelerine Verildi

 > 
74PAYLAŞIM

Ankara'da bir kadın, tartıştığı eşinin evden gitmesinin ardından çocuklarına silah doğrultup, "Sizi öldüreceğim" dedi. Mahkeme, ayrılan çiftin çocuklarının velayetini, kendilerini ölümle tehdit eden annelerine verdi. 

Video çekti, kocasına gönderdi.

Habertürk'ten Fevzi Çakır'ın haberine göre, Ankara'da geçen senenin Mayıs ayında yaşanan olayda 7 yıllık evli ve iki çocuk sahibi Y.M. ve C.M. çifti arasında şiddetli bir tartışma yaşandı.

Tartışmanın ardından evden ayrılan kocasına sinirlenen anne C.M., çocuklarına silah doğrulttu. "Sizi öldüreceğim, kendimi de" diye bağıran anne, çocukların ağlamaları ve çığlıklarının da görüldüğü videoyu eşi Y.M.'ye gönderdi. 

Videoyu izleyen Y.M., eve giderek çocuklarını aldı ve babaannelerine götürdü.

Mahkeme ilk önce çocukların velayetini babaya verdi.

Çocukları baba evine götüren Y.M., bir süre sonra çocuklarını, annelerine görüşmeleri için gönderdi. Ancak C.M., çocukları geri vermeyi reddetti. Bunun ardından çift, karşılıklı olarak boşanma davası açtı.

Eşinin kendisine gönderdiği videoyu delil olarak gösteren Y.M., çocukların velayetini aldı. Anne C.M. ise, Y.M. hakkında uzaklaştırma kararı alınmasını talep etti. Mahkeme bunu da kabul etti.

Çocukları yine geri vermeyen anne C.M., kendisine mesaj atan eski eşini, uzaklaştırmayı ihlal ettiği gerekçesiyle şikayet etti.

Anne C.M. çocukları yine baba Y.M.'ye vermedi, bunun üzerine baba Y.M., anneye mesaj attı. Kendisine atılan mesajları gerekçe gösteren anne C.M., uzaklaştırma kararının ihlal edildiği gerekçesiyle babayı şikayet etti. Y.M.'ye üç gün hapis cezası verildi.

Bu kararın ardından tekrar mahkemeye başvuran anne C.M., çocukların velayetini mahkemeden aldı. 

Y.M., çocukların velayetinin anneye verilmesine itiraz etti. Savcılık, anne C.M. hakkında silahlı tehdit suçlamasıyla dava açtı.

Videoda, anneleri tarafından tehdit edilen çocukların ağladığı görülüyor 🎥

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir