"Şimdiye Kadar Boşa Çile Çekmişiz" Dedirten Pratik Aspiratör Temizliği Taktikleri!

38PAYLAŞIM

Aspiratör, mutfakta temizlemesi en zor yerler arasında görülür. Oysaki aspiratörleri temizlemenin oldukça pratik yöntemleri var! Bu yazımızda sizler için bu pratik yöntemlerden bahsettik! Artık siz de çok rahat bir şekilde aspiratörlerinizi temizleyebileceksiniz.

Doğal bir temizlik ürünü: Karbonat

Karbonat pek çok temizlik ürününden daha başarılı işler çıkarır. Bu yüzden yalnızca yemeklerde değil, temizlikte de sık sık kullanılır. Karbonat, kullanıldığı yeri beyazlatır ve parlamasını sağlar. Burada da yapmanız gereken çok basit! Karbonatlı bir ılık su hazırlayarak aspiratör filtrelerinizi içerisinde bekletin. Bir gece beklettikten sonra aspiratöre filtreleri takabilirsiniz!

Beyaz sirke kurtarıcınız olabilir

Ev temizliğinde sık sık kullanılan doğal ürünlerden biri de, beyaz sirke. Karbonatın daimi eşlikçisi olarak bilinen ürünlerden biri. Beyaz sirke, asidik etkisi ile katılaşmış yağ lekelerini bile çıkarabiliyor. Aspiratör temizliğinde sirkeyi iki farkı yerde kullanabilirsiniz: Filtrelerde ve yüzey temizliğinde.

Beyaz sirkeyi suyun içerisine karıştırarak bir karışım hazırlayabilirsiniz. Ilık su tercih etmenizi öneririz. Ardından bu suyu fıs fıslı bir şişeye koyarak yüzeye sıkarak işe başlayabilirsiniz. Yüzeyi iz bırakmayacak bir bezle kurulamayı da unutmayın! Aynı zamanda bu suyun içerisinde filtreleri bekletebilirsiniz. Eğer filtreleri bekletecekseniz sıcak su kullanmalısınız. Ardından bol su ile filtreleri durulamayı da unutmamanızı tavsiye ederiz.

Bulaşık makinesi imdadınıza yetişiyor

Aspiratörde temizlemesi en zor alan hepimiz için filtreler olur. Bu yüzden filtreleri temizlemede işinize yarayacak pratik yöntemlerle devam ediyoruz. Filtreleri elinizde yıkamakla uğraşmadan makineye atabilirsiniz! Herhangi bir işlem uygulamadan adeta bir bulaşık gibi filtreleri makineye koymanız yeterli. Böylece daha az yağlı ve sarılıklardan kurtulmuş bir filtreye sahip olabilirsiniz.

Yüzey temizleyicilerden faydalanabilirsiniz

Aspiratör yüzeyleri işlevinden dolayı sık sık kirlenir ve kolayca kir tutar. Üzerinde biriken yağ lekeleri, katmanlar... Doğal ürünlerden fayda bulamıyorum, onlarla uğraşmak istemiyorum diyorsanız yüzey temizleyici kullanabilirsiniz. Her marketten kolayca temin edebileceğiniz yüzey temizleyicileri aspiratörün yüzeyine püskürtmeniz yeterli. Ardından temiz bir mutfak bezi ile iz bırakmadan sildiğinizde aspiratörünüz ilk günkü gibi pırıl pırıl olur!

Bekaret ile Alakalı Duyduğunuz Her Şeyi Unutun! Gelinin Annesi, Gerdek Gecesini Seyredip Şahitlik Ediyor - onedio.com
Bekaret ile Alakalı Duyduğunuz Her Şeyi Unutun! Gelinin Annesi, Gerdek Gecesini Seyredip Şahitlik Ediyor - onedio.com
"Yarasa Çorbasından Daha İğrenci Olamaz" Diyenleri Şaşırtacak Birbirinden Garip Uzak Doğu Yemekleri - onedio.com
"Yarasa Çorbasından Daha İğrenci Olamaz" Diyenleri Şaşırtacak Birbirinden Garip Uzak Doğu Yemekleri - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir