'Sıfırlanamayan Paranın Bir Bölümü Seçim Kampanyasına mı Bağışlandı?'

-
'Sıfırlanamayan Paranın Bir Bölümü Seçim Kampanyasına mı Bağışlandı?'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği ileri sürülen ses kayıtlarındaki 'paraların sıfırlanması' konusu, dikkat çekici bir şekilde Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşındı. Ses kayıtlarındaki sıfırlanamayan para olarak bahsi geçen 30 milyon Euro tutarındaki paraların bir bölümünün Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı kampanyasına bağış olarak aktarılıp aktarılmadığı soruldu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına soru önergesi verdi.

"17 Aralık günü yapılan operasyonla ortaya çıkan ve kamuoyunda sıfırlama konuşması olarak bilinen dinleme kaydında sıfırlanamayan para olarak bahsi geçen 30 milyon Euro tutarındaki paraların bir bölümünün Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı kampanyasına bağış olarak aktarıldığı iddiası doğru mudur?" diye soran Tanrıkulu, şu soruları yöneltti:

"Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı kampanyasına bazı esnaf odaları üyelerinin bağış yapmaya zorlandıkları iddiası doğru mudur?

Ankara’da Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı talimatıyla bazı esnaf işletmeleri sahiplerinden kimlik numaralarının toplandığı ve Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından bu kimlik numaraları üzerinden kamu kaynakları kullanılarak Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı kampanyasına nakdi bağışlar yapıldığı iddiası doğru mudur?

Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından da aynı yöntemle bazı esnaf işletmeleri sahiplerinin kimlik numaralarının zorlayıcı yöntemlerle toplanarak, Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı kampanyasına dolaylı yollardan kamu kaynakları ile toplanan kimlik numaraları üzerinden binlerce EFT ile nakdi bağışlar yapıldığı iddiası doğru mudur?

Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı kampanyasında, vatandaşlarımızın zorlayıcı yöntemlerle toplanan kimlik numaraları üzerinden kamu kurum ve kuruluşları tarafından kamu kaynakları ile yapılan ancak sanki kendileri nakdi bağış yapmışlar gibi gösterilen vatandaşlarımızın sayısı nedir?"

Başka Haber

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir