Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Şeytana' Benzetilen Hidranensefali Hastası 22 Aylık Bebeğin Yürek Burkan Hikayesi

-

Oldukça nadir görülen hidranensefali hastası 22 aylık bebek Clyne Solano'nun hikayesi herkesi üzüyor. DailyMail kaynaklı haberimizin detaylarına buyurun.

Kaynak: https://www.dailymail.co.uk/health/artic...

22 aylık Clyne Solano, 'hidranensefali' adı verilen bir hastalıkla doğmuş.

Hidranensefali, beyin yarı-kürelerinin tamamen kaybolduğu, içi su dolu boşluk halini aldığı nadir görülen bir durumdur. Beyin sapı, beyincik ve derin beyin çekirdekleri bulunmasına karşın beynin büyük bir kısmı erimiş ve içi beyin-omurilik sıvısı ile dolu bir kese halini alır.

Clyne bebek, Mart ayında Filipin Çocuk Hastanesinde, beynindeki baskıyı azaltması için bir ameliyat olmuş.

Kafasındaki sıvının beynine yaptığı baskıyı azaltmak için bu sıvının alındığı ameliyat sonrası, bebeğin kafatasının ortası çökmüş. Kafatasının normal bir şekle gelmesi için estetik ameliyat olması gereken bebeğin annesi: "Bebeğimin bir ameliyatı daha kaldırıp kaldıramayacağını bilmiyorum. Bu yüzden de karar vermek çok zor. Eğer ameliyat olmazsa kafasının şekli hep böyle kalacak. Bebeğimin acı çektiğini görmek kadar beni üzen hiçbir şey yok." diyor.

"Bazı insanlar bebeğimin kafasının şeytanın boynuzlarına benzediğini söylüyor ama o aslında bir melek."

Boğazına bağlanan bir boru yardımıyla nefes alan ve burundan beslenen bebeğin annesi, "Oğlum hidranensefali hastası olduğu için ameliyat oldu ama kafasının ortası çöktü. Bu yüzden şimdi estetik ameliyat olmak zorunda. Ayrıca nefes almasını sağlayan, boğazına takılı olan tüpün 6 ayda bir değişmesi gerekiyor" diyor.

"Bebeğimin yerine keşke ben hasta olsaydım. Onu acı çekerken görünce yüreğim yanıyor."

"Bu ameliyatın parası karşılayabilmek için neyimiz varsa sattık ve düzenli olarak hastaneye gitmek zorundayız. Ama oğlumdan asla vazgeçmeyeceğim, onun için savaşmaya devam edeceğiz." 

"Hidranensefali hastası olup gençlik çağına gelmiş hastaların hikayelerini duyduk. Clyne'nin de bu durumu atlatabileceğine inanmak istiyorum."

5000–10000 doğumda 1–2 kez rastlanan bu hastalığın maalesef ki tedavisi yok. Ve bu hastalık, anne karnında özelikle hamileliğin 3. ayından sonra beyin iltihabı, damar tıkanması ve beyin hasarlanması sonucu, beyin yarı-kürelerindeki dokuların erimesi sonucu oluşan boşlukları beyin-omurilik sıvısı doldurmasıyla oluşuyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
deen-tharkuho

Allah şifasını versin çok zor tarifi imkansız ve anneye de Allah sabır versin içim yandı bu arada böyle haberlere şu emojileri koymayın kardeşim

jokeren

o gulenlerinde Allah belasini versin gavurun d*lleri

jokeren

oy kuzum ya kiyamam ben sana. rabbim acil sifa versin. bi anne olarak icim yandi.. aglatti beni yavrucak... o daha cok kucuk ya...

Gizli Kullanıcı

nie gülüonuz mq çocukları

after2102

Allahım yardım etsin inşallah sağlığına kavuşsun. hiç bir suçu günahı olmayan bebekler acı çekmesin

Görüş Bildir